Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
N.A da si bliže došao bi ja da ti zakrkam duboko seme pšenice.
 
Na jednoj njivi mi ostalo mnogo semena na povrsini,razlog tome je sto sam zadrljacio jer me hvatao mrak i pocinjala kisa,danas gledam bar 50% semena je gore a sejano je pre 10 dana 25.okt.Sta raditi,ostaviti tako ili uleteti sa tanjiracom i zatanjirati sa ispravljenim tanjirima kao sto sam radio i na ostalim njivama odmah posle setve i tamo je niklo extra!!Ko sejalicom da sam sejao.
 
Posteno da ti kazem nisam ni gledao dali je klijalo,orao sam njivu pored psenice pa sam sa traktora video mnogo semena na povrsini.Znam da ce da se uvati za zemlju ali koliko ce to da bude dobro i koliko ce da se uvati.Ili da potanjiram i userem stvar skroz:haha:
 
Mozda najbolje da sad ne diras nista,a kasnije,tamo negde u februaru,martu da predjes glatkim valjkom.
 
Evo jedna parcela sejana 8.10.,ovršeni kukuruzi 30.8.potanjirano kratkom tanjiračom i gas, ...

ZAY41vL.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

Inače na ovoj parceli je Sobred,Moisson i Modern ...
 
Lacin. Nista nediraj. Pre nekoliko godina moj starac razbaca seme rasturacem i nestigne da zadrlja, pocne kisa, posle nekoliko dana ode da vidi ono pustilo klicu i on tako ostavi, na kraju bilo oko 3,5t\kj, pisem po kj jer se radi o Sremu.
 
Mindjusar. Ako si mislio na moj post, i ove godine im prosek bio oko 3,5t\kj sorte Nogal i onaj kako sa zove Grain.... pa ljudi zadovoljni, manji prinos manja ulaganja zarada solidna.
 
Po meni ono djubrivo koje ti je povoljnije. Ukoliko nije neka velika razlika u ceni, prednost bi dao prvoj varijanti. U svakom slučaju njiva ti je jako bogata humusom, jeste da je ph blago kisela.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh