Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ingenio sejan 10.10.

deuqup.jpg

2gsqu6r.jpg
 
Da li praviš ugovor sa Bogom ?:ppozdrav:

Nisam napisao da ću imati,nego gađam ...
Vremenom uvidim svoje propuste,pa vidim šta može bolje i kako ...
A za rok setve ... setva sa kraja oktobra ima drastično manje šanse da da prinos za ponos,u odnosu na setvu skraja septembra-početka oktobra ... Rabadžija će posle žetve potvrditi dali sam u pravu ili grešim...
U proteklih nekoliko godina prinos na njivama gde je setva bila krajem oktobra,bio manji i do tone po hektaru :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

I meni ostao džak Sofru,ako nekom treba ....
 
Da ste se javili ranije pa da posejem,zavrsio sam setvu u roku.Koja je cena i koliki su ti dzakovi,da obavestim brata,on jos nema seme a nije ni poceo da ore za psenicu:osmeh:Seje 0,5-1 hektar.
 
Na jednoj njivi sam posejao semenski apac 95kg po kj.Setva je bila 27.10.Da li mislite da sam posejao retko ili ce biti nesto od toga?Hteo sam da probam pa sta bude.
 
Ovo je prva godina kako koristim Map u jesen u psenici a da ga ne izorem! Do sad uvek sam prvo rasturio djubrivo!U kojoj meri je to neadekvatno i lose uradjeno?
Zapravo nakon oko 2 nedelje posle skidanja suncokreta sve parcele sam izorao i prosao jednom setvospremacem.
U to vreme jos nisam imao kupljen MAP.
Da bi posle vise od mesec dana rasturio 100 kg/kj Map-a i opet prosao 2 put spremacem!
Pitam se da nije mnogo plitko za P?
 
Nije tačno! Ja ga bacim,pa samo posejem pšenicu! Dali je dobro,po struci NIJE,praktično,mislim da jeste! Pre par godina sam imao ogled,bačen MAP,pola njive pripremljeno razrivačem sa širokim motikama na +15cm,posejano sa Poljostrojkom,a druga polovina bez obrade,ista sorta,i dalje sve isto .... šta mislite koja polovina je bila bolja :sta:
 
Ne jedi se,dobro je to,tako svi rade,ne ore svaka tanjiraca ima tu dosta ceprkanja po povrsini,pa bude dobro.
 
Cekaj sad, ja te pitam da li sam nacinio gesku sto sam razbacao Map na povrsini a te me pitas zasto sam orao, pa orao sam zato sto nisam hteo samo tanjirati!:osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh