Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Naopako od "srucnjaka", klasanje nije sigurno,vlatanje da,a proces organogeneze i formiranje klasa unutar tkiva nije isto sto i fenofaza klasanja.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
Pardon moja greska , kolega je u pravu permutovao sam.faze.

Nada poslednja umire.
 
I mi danas uradili prvi tretman,nomad + sekator.

2r2q0bs.jpg


Sobred i Sofru
wrhmj8.jpg


Ako ne pokisne sutra bice veoma gadno.

zuf5f8.jpg


2ns2zbl.jpg
 
Ima toga i kod nas Aco. Žito prva liga ali nema stalne tragove.
Dobrincan, lepo žito ali fali vode, gle kako je zemlja ispucala, kao da je avgust.
 
Znam ali da imam veće njive(dobio u miraz ili ostavila tetka jedincu bratiću,sedmica na lotou) išao bih sa stalnim tragovima pod obavezno.Em lepše,em manje semena,em lakše za prskanje,ovo pogaženo hoće da se povrati pa onako zeleno pravi probleme u žetvi,em komšija pukne od jeda...
 
Ne znam baš da li je manje semena. Možda i jeste ali mislim da to što se ne poseje nadoknadi se ovamo gde je posejano. Dakle, isti broj biljaka, pretpostavljam. A da će komšija crci od ljubomore to da.
Slično tome ako sejalica seje na 12 potroši isto semena kao i ona koja seje na 15.
 
Kad budem kuci za kompom postavicu slike,danas sam namestio tifon na psenicu,14-15L/m²,prohod 4kj utrosak goriva 30L... Nadam se da ce mu pomoci... Sta vi mislite?
 
Razmisljao sam dali da zalijem ili da cekam ,,najavljenu'' kisu koju cekamo vec mesec dana... Ipak msm da nisam pogresio,u 3 sata prebacujem tifon na drugu njivu i peglam dalje...
 
Kad budem kuci za kompom postavicu slike,danas sam namestio tifon na psenicu,14-15L/m²,prohod 4kj utrosak goriva 30L... Nadam se da ce mu pomoci... Sta vi mislite?

Naravno. 2003 godine sam zalio psenicu na jednoj njivi, negdje oko 4-5 maja, bila u uzrastu kao da je pocetak aprila, i pokazalo se dobro.
 
Baća dobio si odgovor, a inače doze su 0,6l/ha Falkon, 0,15l/ha Sekator i 0,15l/ha Fastac.
 
Mi smo se odlučili za bonacu i tezis, plus falcon. Ovi herbicidi su se dobro pokazali i prošle godine.
 
Mi kise ne dobismo vec odavno i danas slucajno pogledam u psenicu dok smo kukuruze sejali kad psenica se pocela susiti. Donje liske nacisto pozutele i to za 4-5 dana odkad sam zadnji put je gledao. Sutra pada zalivanje i vise se bogu i kisi nenadam
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh