Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije ni sad kasno ja cu od nedelje ako ne bude kise ponovo zaliti,ali se vec 2 dan od zalivanja vidi razlika...
 
Juče sam video da se nije rastopila urea u pšenici, beli se na površni, a prihranjivano je 22.02. (pre skoro 2 meseca).

Nisam još radio tretman protiv korova i bolesti, zaštitar rekao da sačekam, nema korova, a toliko je suvo da nema uslova za razvoj bolesti. Ima leme.
 
Solehio oprskan danas Falkonom....
5fac24223fd83d3e982527933c6487e8.jpg


Послато са SM-J510F уз помоћ Тапатока
 
Sejana je 20.10 , kolicina semena oko 150kg/kj
U jesen pred oranje 170 kg/kj NPK
I prihrana krajem februara sa 220 kg/kj SAN.

Tesko da ce biti neki rekordan prinos iz razloga sto je po bregovima zemlja poprilicno peskovita , tu sam trodupliro djubrenje ali vidno je manja....



Послато са SM-J510F уз помоћ Тапатока
 
Moj Ingenio je skroz saren. Zbog suse. Negde je tamno zelen a negde je svetlo zelen. Fali mu vlage samo tako. Nadam se da ce u nedelju da padne dobra pa da i on vaskrsne.
 
Trebalo bi možda ovih dana uraditi prvi fungicidni tretman ali to žalosno meni sve izgleda kod nas u ataru...pa sve razmišljam da ne pravimo od gotovog veresiju.:ppozdrav:
 
Prskao sam psenicu pre 2 nedelje protiv korova "Tezisom" 10 gr na hektar,bilo je uzasno mnogo trave i nisam mogao da cekam,u cetvrtak sam hteo da radim prvi tretman protiv bolesti i na tim parcelama se pojavila nova trava,da li smem ponovo da idem sa tezisom,ili sa necim drugim?
 
Kolega prljave njive se nerade sa tim kinezima, sad se mora ići sa drugom aktivnom materijom ali pazite na uzrast pšenice.
 
slike.php
[/URL][/IMG]Ilico njiva dosta peskovita i pregorljiva
,a evo i da se uporedi sa komsijinom
slike.php
[/URL][/IMG]


slike.php
[/URL][/IMG]Avenue,u subotu dobio 200kg kan po ha(druga prihrana u pitanju)
 
I kod mene kreće nova tura suncokreta u pšenici.Matiću nema logike da nemože dva puta ima uvek na mestima da je duplirano i nefali pšenici ništa.:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh