Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
a1f46720ed19eb8b69752366f9fa9d03.jpg

Od silne kiše počelo da poleze. Čim se prosuši ide tretman sa regulatorom ako nije kasno za njega. A bez njega je zagarantovano poleganje.
Sorta Pobeda

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk
 
Lorde jesi isao sam prvim prskanjem i cime? I ja imam jednu parcelu od 2h pod njim pa me zanima koja kombinacija mu odgovara,
 
Jel sklona poleganju novosadska ns 40....jedan dio mi trenutno izrastao gotovo 50 centi u visinu i po ovim kisama se pojavilo par krugova polegle....neznam dal da kupujem kakav regulator rasta pa spricam il ce ona stat sa rastom....nisam nikad prskao regulatorom
 
Lorde jesi isao sam prvim prskanjem i cime? I ja imam jednu parcelu od 2h pod njim pa me zanima koja kombinacija mu odgovara,
Ova parcela je dobila prvi tretman samo protiv korova. Pratimo situaciju ako bude potrebe spreman je falcon. Psenica je sejena 10.10.2016. Setvena norma 160kg po kj.

Nada poslednja umire.
 
Zvali su me da kazi da sam bio. Obilazili smo pre par dana psenicu , i lepo mi objasnili klasanje je kada mozes na nekih 5 do 10 cm osetis prvo kolence. E tu je zametak klasa i ta faza se zove klasanje.

Nada poslednja umire.
Naopako od "srucnjaka", klasanje nije sigurno,vlatanje da,a proces organogeneze i formiranje klasa unutar tkiva nije isto sto i fenofaza klasanja.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh