Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel to Shale,800 l,za koliko je napuniš vodom?
 
Shale, mašinka je OK, samo bi trebale uže gume za prskanje.
Stalni tragovi štede oko 3% semena ako se ostavljaju za 15m prskalicu-rasipač, pa ko seje veće površine ima lepe uštede, plus netreba sofisticirana navigacija za prskanje i prihranu :ppozdrav:
 
Shale, mašinka je OK, samo bi trebale uže gume za prskanje.
Stalni tragovi štede oko 3% semena ako se ostavljaju za 15m prskalicu-rasipač, pa ko seje veće površine ima lepe uštede, plus netreba sofisticirana navigacija za prskanje i prihranu :ppozdrav:
Kod nas su duzi uglavnom 300m,pa je mnogo bolje 12 ili 18m prskalica rasipac.Tesko se uklope manje njive kada su rasipac i prskalica 15m

Nada poslednja umire.
 
Jel to Shale,800 l,za koliko je napuniš vodom?

600 l je prskalica, ali joj je ukupna zapremina rezervoara 750 l... Za jedno 20-ak min se napuni... Mada ćemo je za ubuduće puniti iz bidona pošto ima mogućnost da se samopuni...

- - - - - - - - - -

Shale, mašinka je OK, samo bi trebale uže gume za prskanje.
Stalni tragovi štede oko 3% semena ako se ostavljaju za 15m prskalicu-rasipač, pa ko seje veće površine ima lepe uštede, plus netreba sofisticirana navigacija za prskanje i prihranu :ppozdrav:
Slažem se da bi trebalo ići uže gume, a i plan je da se za sledeću godinu nabave, ove godine idu ovako... A grana je inače 12 m, uglavnom mi se to uklapa da u 1 prohodu vatam jutro...:ppozdrav:
 
Sta mislite da li da danas uradim drugu prihranu psenice SANom. Juce je pala kisa, zemlja je mokra i sama psenica je puna vode. Hoce li se to otopiti? Ili da cekam kisu po Uskrsu. Prva prihrana je uradjena 29.2.

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока

- - - - - - - - - -

Zavrsio sa djubrenjem psenica za ovu godinu. SAN, cca 2.5kg/a. Bas je vlaga u psenici, malo je lepilo za gume.
53ew7.jpg
 
Kolege dali ovaj korov čisti Sekator? On mi se bas pojavio a u ponedeljak krećem sa prskanjem , kupljen Sekator pa da znam dali da dodam jos nesto.
c343efa38d51a50a7bea00c10806c482.jpg


Sent from my SM-G7102 using Tapatalk
 
Kod nas su uglavnom normalne duži od 379,2 m , tako da je jutro širine 15,168 m , i najviše nam se uklapa zahvat od 15m . Tako ostavljam stalne tragove, i taman se ulapam sa prskalicom, a zahvat rasipača mogu da štelujem kako mi odgovara. Neretko idem rasipačem na jednu stranu 7,5 m , a na drugu 15 m , da bi manje gazio :osmeh:.
 
Odradjen tretman,Bumper+Sekator+fastac,ako omane kisa kisa za uskrs,drugi tretman totalom.
54f9c8a578407c619d9d30d2a3d3bbf3.jpg


Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh