Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Trebao si Pavel probati i jedno bure na krov staviti,vidim da ima lepe nosače sa ogradom.Onda ne moraš ceo dan dolaziti kući po novo punjenje.
 
Danas sam sa prestavnikm BASF-a obilazio po ataru pšenice. Svega ima, od onih što ih je zahvatila Septorija, ali je najveći problem što nema padavina, pšenica pati... Ako nebude uskoro neke lepe kiše, pitanje je pta e biti sa pšenicom...
 
Nije radjen regulatorom.
Nisam ocekivao da ce ovako ici.
Do sada sam uglavnom sejao Balaton, koji nije bas lako padao.
 
Sutra idem da obidjem moje psenice sa ljudima iz Pss Zrenjanin. Pa ce da planiramo zastitu. Koliko sam ja gledao psenice su zdrave i insekata nema. Ali sutra malo detaljnije u obilazak.

Nada poslednja umire.
 
Slika je za temu Nikad ovako_Osnovna obrada nula a takav ce i prinos biti.Dobro ce biti ako pokrije troskove.
Slika govori više od hiljade reči,osnovne obrade NEMA - direktna setva :ppozdrav:

IMG_20170401_154536.jpg


- - - - - - - - - -

Elem,slika je od pre 7dana :osmeh:
 
Danas obisli parcele. Od nedelje krecemo sa prvim prskanjem psenice. Samo herbicidni tretman za sada. Nema nikakve zaraze za sada.

Nada poslednja umire.
 
U Ponedeljak odmah prvi dan kako sam stigao od preko bare, uradio i drugu prihranu sa 100 kg AN-a/kj, prskao sam psenicu sa Metmarkom i kako nisu imali Presing zastitu, koristio sam Prizmu!
Zadovoljan sam izgledom psenice!
U pitanju je sve Apache osim na jednoj parceli gde imam Basmati! Mislim da sam trebao koristiti i regulator rasta na ovoj parceli ali nisam!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh