Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene sekator isto nista nije uradio,kao da sam prehranio travu, a na drugoj njivi prskano meteorom cisto.Do duse tamo je i bilo manje trave.
 
Znaci nisam jedini,e sad mi je lakse:osmeh:
Sekator kupljen u Tomsinu-Lipolist,tamo sam kupio i prosle godine,orginal je,ima hologram na cepu gde se otvara,standard stvar.Datum proizvodnje od prosle godine,nije istekao rok.
 
Na mojim psenicama sejanim sredinom oktobra ( Ingenio ) izasao klas. A i na onima koji su sejani 10-12 dana kasnije pocinje da izlazi. Prskani su sa Modusom i stabljika je jako debela i listovi su jako siroki ali im je visina sa klasom zajedno samo do kolena. Nikad ovako nisku psenicu nisam imao, mada nisam ni prskao do sada sa Modusom ali su klasovi prilicno veliki.
 
Tako je i kod nas, pšenice nikad bednije u čelom ataru. Možda samo ne bude slame, a zrna bude, ko zna.
 
I ja sam danas usput obišao pšenice,ne obećavaju ni malo,imaju lepu boju ali nekako su male kao da je početak aprila.
Mirko sekator deluje samo da zvoni na parceli od 5 kj prskano je oko3,5 kj zato što je u donjem delu ležala voda ,pšenica stradala i zbog presejavanja taj deo parcele nisam prskao.
U tom delu repice i korova koliko hoćeš a u ovom prskanom samo pšenica ni k od korova.
 
Ako bude zrna tesko,treba izvuci masu u bunker...zita jesu kratka,al imaju lep klas sto neznaci da nece biti roda,samo da omasi kisa u cvetanju i padne posle bice ok.
 
I kod mene su jako niske psenice. Ali pustaju lep klas.
videcemo kakvi ce prinosi biti.
mada imam i psenice koje su sejane krajem novembra.
visina 30-35cm, jos nije pocela da pusta klas...
 
Jedna slika iz atara Gložana.... Niska pšenica, tifon razvučen, verovatno spremljeno da se u toku noći zaliva...
 
Ako su se psenice dobro izbokorile nema to veze sto su niske moze samo prednost da bude i ostatak snage i hrane da gura u klas pa da prinos bude odlican!Ionako vecini nama slama netreba.
 
Da li je neko imao problema sa metmarkom u pšenici? Na jednom mestu sam tretirao njime u fazi bokorenja i posle toga je psenica kuburila dosta dugo. I sad nije nesto posebno visoka. Baš jadno izgleda
 
Ingenio pocinje polako cvetanje.

img6501.jpg


img6496.jpg


A ima i ovih majstora.
 
Gro pšenice tera klas sa zastavičarom zajedno,i to nije dobro,kiša je zakasnila,trebala je pre 15dana bar 30mm,nevidim neki prinos ove godine,u globalu
Vidim samo višlje i niže pšenice,a po meni je to sortno,i u zavisnosti dali je tretirano regulatorom
Ali generalno baš dobru pšenicu ove godine nisam video
Ko zna zašto je to dobro
 
Moj tata kaze da kad nema slame nema ni zrna.E sad tu teoriju od pamtisloga cemo proveriti ove godine.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh