Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas sam obišao neke delove atara.Primetio sam kod ljudi za koje znam da su sejali semenski Ingenio i Ilico lepu količinu ječma na parcelama.Znam da mešaju da ljudi ne bi mogli da ostavljaju seme ali nije lepo uopšte.Kakva je situacija u ataru kod vas ostalih?

Kod nas tih problema nema....Jedino Lema pravi dar-mar,ko je radio u prvom tretmanu sa insekticidom nema jeda,ostali koji nisu ceo dan prskaju.
 
Jer ce da radi neko zastitu sa Prosarom? Jer zna neko koja je cena Prosaro i Duet Ultra? Koja kolicina po Hektaru?
Prosaro je oko 4500din/l i ide 0.7-1l/ha,drugar kaze da je on najbolji. Duett ultra ide 0.4-0.6l/ha i on kosta 5-5500din/l. Odluka je pala na Duet sto se mene tice zbog poklapanja pakovanja i povrsine,a i lane sam ga koristio i bio je odlican.
 
Zamir firme Adama bivsi Magan 2900 litar. Doza ista kao i prosaro 0,8 do 1l po ha. Prosle godine odlicno odradio posao.
 
Danas dobila zadnju zaštitu za ovu godinu (nadam se), prosaro i vanteks.Je.o je otac i pšenicu sva je nejednaka i čupava mada je gusta i ima lepih klasova, od bolesti ima septorije koja je prati od jeseni, zasad slame će biti ako ništa drugo.
 
Prskanje psenice Zvezdana. Prosaro+Insekticid.
fotografija0283.jpg
fotografija0304.jpg
 
Prskanje bi trebalo po preporukama nekih zastitara kada na 1/3 dodje do cvetanja.

Derane razbolecu se od tvojih slika. :ppozdrav:
Tako i urađeno stim da je kod mene možda nekih 10-20% klasova u cvetu ali pošto je najavljeno pojačanje vetra za danas i sutra onda sam rešio dan ranije da to odradim, bolje ranije nego kasnije.A za slike šta moš, ako da bog ima ti i Markan da merite parcelu:osmeh:.
 
Za sada je nema, juče gledano a lema može da bude prisutna koliko sam upoznat u svakoj sorti pšenice. U Utorak planiram da radim drugi tretman fugincidom Zamer 1 lit/ha a dali ću ubaciti nešto od insekticida odlučiću u toku sutrašnjeg dana.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh