Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas sam uzeo lodin+tezis+4l fitofert-a sutra brzinski da oprskam psenicu.Malo sam okasnio ali nije mnogo prerasla a korov krenuo ihaha.
 
Ove nedelje krece druga prehrana i druga zastita od bolesti.

A mene savetuju da ne zurim jer je velika verovatnoca da druga zastita nece ni trebati...kazu iz strucne sluzbe,ne bacaj pare samo prati stanje:sta: Zvao NS Seme isti odgovor dobio...e sad da li je bolje spreciti nego leciti ili uopste ne leciti jer je zdravo..pitanje za mil dolara
 
Takve savete sam i ja dobio....da nece ni trebati druga zastita....e sad...nije ni mala para u pitanju za nju, ali sigurnije je...
 
u dobrim zitima danas sam gledao pojavljuju se bolesti mislim da cu moju sutra prskati vidim da na zastavicaru ima po koja fleka a bice dugo do cvetanja mada pocinje da klasa
 
Ja obisao jos jednu njivu sa apacom,hektar,ima nesto sirokolisnog korova ali nije strasno,uglavnom sekator nije reagovao,kod mene je zavrsio za sva vremena,sto bi se reklo polozio je ispit sa negativnom.Sutra bi trebao prskati apace,kao da se pojavljuje rdja,presing+Urea.
 
Apac setva 21.10.


Ingenio setva oko 10-tog novembra


Kako je Ingenio izgledao pre 2 meseca kad sam mislo da presejem sad je odlicno
 
Moisson
IMG_20150504_184941.jpg


- - - - - - - - - -

P.S. 5.klasa zemlja,jel tako mixer 87kac?
 
Koji fungicid preporucujete za zastitu od fuzarijuma? Iskustva kako vam se koji pokazao. Dvoumimo se izmedju Prosara i Duet Ultra, mada i ostale preporuke su dobro dosle.
 
Koji fungicid preporucujete za zastitu od fuzarijuma? Iskustva kako vam se koji pokazao. Dvoumimo se izmedju Prosara i Duet Ultra, mada i ostale preporuke su dobro dosle.
Do sada smo radili sa prosarom i dobar posao odradi, a za ovu godinu stigao osiris pa će da vidimo kako će se pokazati....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh