Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Raca,da li planiraš da radiš drugu zaštitu,kad, i da li ćeš ubaciti insekticid (pretp. da hoćeš). Pitam jer i moja pšenica je otprilike u ovoj fazi i u planu mi je kasnije da odem i roknem je fungicidom i insekticidom. Pitanje važi i za ostale.... Kada planirate raditi drugi tretman tj u kojoj fazi. Hvala!
 
Danas uradjen drugi tretman od planiranih 3,
Duett ultra 0.6l/ha + Fastac 0.12l/ha

IMG_20150508_074504.jpg
 
Poslednja izmena:
Danas gledam tugu po ataru i par km dalje od mog sela,nema psenice ni do kolena kako treba,zecu vire usi iz zita,a tera klas.

- - - - - - - - - -

Jedino me tesi sto je bolje od komsijinog. :osmeh:
112101471020667342118465.jpg

112124771020667342102465.jpg

Slike od pre pola sata.
 
Jel mi moze neko reci kakava je sorta ingenio?
Ja sam je ove godine sejao. Ali mi nekako deluje retka, ali ima dobar klas.
Visina do kolena, prskana cikocelom....

- - - - - - - - - -

Da li mi neko moze poslikati ingenio? Cisto da ga uporedim sa mojim....
 
Malo pre bio u obilasku nisam zadovoljan igenio mi nekako mali i bled doduše celu zimu i proleće je bio pod vodom sad razmisljam da idem još jednu prehranu preko lista nisam pametan šta raditi.





Balatonom sam više zadovoljan mad njega nije gušila voda i na višljem je zemljištu


 
Bio malo u obilasku..
Ingenio,setva 5 novembar.
ingenio.jpg

Euclide,malo se mucila od vode,ali se popravlja..
euclide.jpg

Iduce nedelje ide zastita od bolesti,najverovatnije Falconom.
 
Trudimo se ,ali da smo najbolji ratari na forumu, ne verujem.

Ako nisi najbolji ratar bar si najodmereniji clan ovde,realan a bogami i uspesan koliko vidim...idem danas pogledati moju Ilinu.Iako se bas lomim oko prskanja mada najverovatnije cu odraditi za 10-tak dana,cekam da vidim sta ce strucnjaci reci
 
Danas sam obišao neke delove atara.Primetio sam kod ljudi za koje znam da su sejali semenski Ingenio i Ilico lepu količinu ječma na parcelama.Znam da mešaju da ljudi ne bi mogli da ostavljaju seme ali nije lepo uopšte.Kakva je situacija u ataru kod vas ostalih?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh