Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da nisu bile niske temperature preko noci, mozda je to smanjilo dejstvo. ja sma radio sam omega 75 wdg i jos uvek nista, 7 dana od prskanja.
 
Mindjusar,E to su vec neke dobre informacije:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Da nisu bile niske temperature preko noci, mozda je to smanjilo dejstvo. ja sma radio sam omega 75 wdg i jos uvek nista, 7 dana od prskanja.
Neznam ni sam,imam burazera u sremu koji ima nesto sirokolisnog u psenici i prskao je sekatorom,danas mi kaze da korov raste kao lud,sekator ga nije ni opekao.Sve mi ovo jako sumljivo,mnogo njih se zali na korov u psenici a prskali su.
Danas kad nisam slogirao kad sam otisao do dve njive,ja ocekivao to je zavrsena stvar kad ono prc...
 
ja sam do ove god uvek sa njim radio, nikad nije omanuo. za 15 dana vec resavao stvar. a ovaj omega prvi put radim, ako ne ide secator , mada kako sad pises, xaxa, nece ni on.
 
I ja tako mislim.Znaci,kod Mirka nije to razlog nedelovanja herbicida.Nije bila niza temperatura od 5 stepeni ovih dana(i noci).
 
19og ujutru bio slab mraz kod mene,a i u vecem delu Sumadije.Isto i jutros je temperatura isla dosta nisko.
Ja sam u subotu prskao jecam Sekatorom,videcemo sta ce uraditi.
 
Temperatura je bila preko 5 stepni u zadnjih 20 dana.Interesantno je da su kolege pisale da doza od 0,1 sekatora sisa sve sirokolisne samo tako,a na ovoj slici je doza 0,15 sa 300 litara vode i nista....
Ja sam prosle godine prskao oko 1.maja,zakasnio sam i za mesec dana svi korovi u psenici su bili osisani,cak je i ljulj i vlasulja izgorela,bila je vec visoka ali je opalila a sirokolisni ni uspomene,posle zetve cista njiva kao sunce
 
Kazu zastitari da nesme bilo koji herbicid ako je prskano sekatorom,medjutim postavlja se pitanje zasto sekator nije delovao,ne samo kod mene i kod ostalih u selu koji su prskali.Do sad sam imao jako lepa iskustva sa ovim herbicidom,za ovu godinu me zavio u crno,psenica sva u korovu koji raste samo tako...

Druže, ja sam imao jedan deo njive gde je sekator posle 13 dana samo zaustavio travu, slična je situacija bila kao kod tebe i mi smo posle raspalili sam Metmarkom, problem je bio sa na jednom delu njive, e sam od prskanja nisam išao na nivu, da vidim kakva je sam situacija otiću sutra, prekosutra...
 
Solehio:

14cef5y.jpg


Ingenio, malo je šaren:

20r386x.jpg
 
ispod 12 stepeni C nema pravog ucinka hemije.
To sam i ja mislio i po savetima zaštitara čekali smo da se ustale noćne temerature i eno ima malo bolesti u pšenici (radjeno Falkonom u punoj dozi). Par ljudi iz sela koji rade više zemlje,ili iz nekog drugog razloga,nisu toliko čekali odradili su ranije prvi tretman i kasnije u jednom trenutku pšenica je počela da žuti. Svi smo mislili,pogrešili su poranili su. Ali nisu. Sad da vidiš tu pšenicu i našu..... Nebo i zemlja! Ne mogu reći šta će biti do kraja.... Da li joj to što je požutila smeta ili će se kasnije manifestovati,ne znam. Ali da sad bolje izgleda-izgleda.
 
Ja sam sejao lg nikol,u pocetku nisam bio zadovoljan ali sada izgleda odlicno,pre 5 dana sam uradio sekatorom i amistarom. Pa sad za 10 dana cu ponovo ali cu raditi arteom. :)
 
Juce zavrsio zastitu psenice(presing+meteor+getgo20od+urea dve kante jupola po prskalici) i taman kisica lepo da joj da zorta i da ne pregori od uree!
U jednoj njivi nisam koristio meteor posto je psenica prevelika i ima zastavicar formiran cime bi tu mogao da odradim protiv korova?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh