Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi kod nas se pojavio novi problem na zitu u pitanju je tresnjina osa ima je na zitu zlo i tu gde je ima zito bledo nikakvo i izgrizeno ko kada pipa kukuruz napadne sta raditi prskati ga insekticidom ili ne?
 
Kako je prijala ova kiša žitu to je prosto neverovatno da se primeti na očigled. Drga prehrana se sad dobro aktivirala, a i urea iz prve još uvek drži.
 
Ljudi kod nas se pojavio novi problem na zitu u pitanju je tresnjina osa ima je na zitu zlo i tu gde je ima zito bledo nikakvo i izgrizeno ko kada pipa kukuruz napadne sta raditi prskati ga insekticidom ili ne?

Ja sam sipao insekticid Fobos pri zastiti radjenoj 22 aprila,tacnije excorta+tezis+Fobos i sve to zacinio ureom,pravi koktel...cena mu je 600 din po h u cardaku.Za sad sve dobro
 
Ja sam sipao insekticid Fobos pri zastiti radjenoj 22 aprila,tacnije excorta+tezis+Fobos i sve to zacinio ureom,pravi koktel...cena mu je 600 din po h u cardaku.Za sad sve dobro
Ma ja budala u prvoj prskalici zaboravio da stavim insekticid tek kada sam otisao na njivu i poceo da prskam setio se da ga nisam nasuo i bas na toj njivi najezda tresnjine ose posle sam sipao ostalo mi GETGO 20 OD katastrofa jak insekticid smrdi za medalju,a i ubitacan za sve insekte!
 
Problemi u nasim psenicama u ovom kraju,nema veze sta je predusev trava razbija,bilo je tu i sirokolisnih ali sekator i posle nepunih 20 dana nije na njih reagovao,jedino su cista zita na zobi.
2hznxol.jpg

axog08.jpg
 
A jel sme Palas posto je vec prskano sekatorom.Odgovor jos nisam dobio,a i zastitari nisu sigurni:sta:
 
Sacedu ljudi navaliti da seju simonidu iduce godine... pa nije to samo do sorte... vec je i do gazde. Svaka cast, lepa psenica, samo da ne polegne :ppozdrav:
Trudim se da stručne savete ispoštujem na vreme. Dve prihrane su odrađene pred kišu, a prvi tretman od korova(Sekator) i od bolesti (BumperP) su takođe odrađeni po preporuci Mire Babić iz firme Adama. Danas je bila na pšenici i konstatovala je da je u odličnoj kondiciji i da je prvi tretman odrađen blagovremeno.
 
Idi kod Zdravka u pojoapoteku na Kamicku i pitaj njega... On ce ti sigurno dati odgovor...
Zdravko nesme ni da me pogleda,od mene moze samo da dobije.....::vadjenje_repe::

Inace raspitao sam se,nesme palas,stvar je upropascena,sekator nije ni pipnuo sirokolisne kao da sam vodom prskao.

- - - - - - - - - -

evo i sirokolisnog isao sam da slikam da nebude da lazem
2s7esqw.jpg

o9g1ky.jpg

141jj8n.jpg

24o7mv9.jpg
 
Mirko šta se to dešava kod tebe? Barolo neće ni jedan da nikne, Sekator ne deluje na širokolisne...
 
Kazu zastitari da nesme bilo koji herbicid ako je prskano sekatorom,medjutim postavlja se pitanje zasto sekator nije delovao,ne samo kod mene i kod ostalih u selu koji su prskali.Do sad sam imao jako lepa iskustva sa ovim herbicidom,za ovu godinu me zavio u crno,psenica sva u korovu koji raste samo tako...
 
Kazu zastitari da nesme bilo koji herbicid ako je prskano sekatorom,medjutim postavlja se pitanje zasto sekator nije delovao,ne samo kod mene i kod ostalih u selu koji su prskali.Do sad sam imao jako lepa iskustva sa ovim herbicidom,za ovu godinu me zavio u crno,psenica sva u korovu koji raste samo tako...
Taj koji ti to rekao,nema pojma,jer dva herbicida nisu iz iste grupe,da jesu,nebi smelo
Fluroxipir je iz grupe piridina,a obe a.m. Sekatora su iz grupe sulfuron ureja
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh