Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Balaton, pre toga na ovoj njivi bio parlog.
20150423181043.jpg

Isto balaton, jeden deo bilo zito a ostalo parlog prosle god.
20150426123114.jpg

20150426123110.jpg
 
Ja sam prskao sekatorom pre 17 dana,za sada nista,sirokolisni rastu i dalje kao da nije prskano.Zale mi se i u selu da su prskali a korov i dalje raste.
 
Moje zito sejano krajem oktobra,katastrofalno oranje losa priprema,kao i setva jbg tako je bilo samo da se poseje nabijena zemlja,mokro tanjiraca gusi,lepi za tanjire...plug i udri kaisevi al eto tako je moralo 130kg 9 16 16 posejana Zvezdana,prihranjena sa 100kg urea i 100kg an nista nisam dirao niti je prskana od trave niti od bolesti....dvoumim se sta da radim da prskam ili ne?Licno sam za tretiranje ali me zanima vase misljenje?
Звездана је прошле године била посебно подложна рђи. Ја сам је имао на једној парцели, закаснио са третирањем а онда још третирао са нешто мањом дозом него што је препорука, друго третирање је било ваљано али касно. На крају 1700кг/кј.
Савет, ради превентивно, не чекај ништа.
 
Људи немојте зе зајебавати са Звезданом, она је подложна рђи, прва ми добила, а за њом Еуклид. Сва срећа па сам ја обилазио њиве уместо мог маторог, који увек има времена и онако гледа из кола и каже здраво је. Урађена је заштита на време и пшеница се опоравила, сад јој треба кише, више него ичега.
 
Danas prskam psenicu i greskom mesto 20gr meteora na 2ha ja sipao 10gr na 2ha sta sada da radim dali da odma sutra repriziram sa jos po 10gr meteora ili da cekam ishod da vidim oce li imalo pozuteti trava?
 
Hm, vidi sa zastitarom nekim. Moje iskustvo sa meteorom je da je ta akvitna materija jako agresivna na travu.
 
LG Alinea,klas je jos daleko od izlazenja ali dosta lepo izgleda.Razmisljam da li da idem sa jos 100kg/kj AN-a,da mu ne zafali kad naliva zrno.
img201504291854381.jpg

img201504291854521.jpg

img201504291903411.jpg
 
Ove godine sam sejao burazeru semensku simonidu,a komsiji prvu reprodukciju,uopste ne lici sa tvoje slike:sta:sto bi se reklo nisu ni blizu,uzak list ka uvis.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh