Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Raca ja sam imao slicnu psenicu kao ti ali sam pitao pitao prijatelja koji radi u Limagrain-u on mi je reko da psenici treba vode a ne da prihranjujem pitao sam ppljoprivrednoj strucnoj sluzbi,oni su mi rekli da bacam psenici SAN i poslusao sam ih ali sam bacio samo 65 kila SAN-a po jutru nisam hteo da ulazem ni dinar vise,a kad je pala kisa psenica je dosla sebi imala je lepu boju i na kraju je prinos bio 4200 kg po kj a pre te 2 prihrane sam bacio 150 kg uree i u jesen sam bacio predsetveno 20:20:0.
I na kraju je ipak moj prijatelj iz LG bio u pravu jela je previse sunke i nije pila dovoljno vode!!!!
 
Poslednja izmena:
@Milos88
Moj razlog?Pa vidi taj San je vracen iz Italije i prepakovan iz dzambo vrece u najlon,posto fabrika nije radila,a bas mi se i ne bacaju pare,posto je razlika oko 4 din(As i San),a ako bi bio prinudjen da kupim skuplje onda bi birao AN,razlika njega i San-a 1din.
 
I ove godine imam isti problem. To mi je arenda i svake godine na drugom potezu, u pitanju je poseceni travnjak. U jesen je baceno 100kg 20:20, sad i izgleda ovako, sta uraditi a nepreterati posto dogodine na istom mestu necu raditi?

img5990.jpg
 
@mims...fina kad sam poslednji put gledao, mada nisam davno isao zbog blata....ali kasno sam sejao kao i ti, mala je jos u odnosu na ranije sejane....bas me zanima kako ce se izvuci na kraj...kako tvoje stoje, sejali smo u isti dan bukvalno :)
 
Nisam ni ja bio skoro. Bio je pokušaja trovanja miševa kod mene ali nije moglo od blata, kažu momci koji su išli da ih je iznenadila kako se izvukla. Videćemo još.
 
Isti slucaj i kod mene sa misevima...:( eeej super onda, nadam se da je i kod mene napredovala...izvestavacemo se jos :)
 
Sad sam dosao sa njive,trovao 5 ti put miseve...odustajem definitivno,ovo se ne moze istrebiti,oaza,pojedene psenice na sve strane,nisam mogao gledati tako iako je bilo blatnjavo...sta mu bog da.Sa psenicom ispadose muke otkad nema zime
 
SVe dok sam budes trovao neces uspeti, dzabe trujes u svojoj njivi kada komsija do tebe ili komsija do njega to ne radi... Da covek moze sve sam...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh