Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.


Samo do ove njive se moze doci autom Balaton sejan oko 20.10. na ostale parcele cizme na noge pa da se obidju miseve trovao 5x mislim da je bilo uspesno jedna parcela mi je sumnjiva zbog komsije mada sam zadnji put hranio i njegove miseve
 
Juce posle podne odradio prvu prihranu na 30% povrsina pod psenicom.Za danas bilo planirano i ostatak ali zajebala kisa.Od miseva ni jednom nije trovano,a nisam primetio da ima rupa.
fotografija14251.jpg
 
Ne Ureom nego An-om.Popodne je moglo da se radi,ima malo udubljenja od tockova traktora ali nije se lepilo za tockove i nije cupao psenicu.
 
Banat pliva na veliko...njive su pod vodom dobar deo,psenice zute,muce se,jednostavno zemljiste je prevlazeno...dalje nisam mogao ni slikati...Dondi radi,lopate,a javljaju celu nedelju padavine+ odvodni kanali,ili puni vode,ili prepreceni kojekakvim zbunjem,trnjinom i trskom,a odvodnjavanje placamo...za sta?
34yp7qr.jpg
 
Zbog čega su ostali ovi tragovi prolaska traktora na slikama igordulic-a? Pretpostavljam da ih ima više paralelnih na njivi ali mi nije jasno zašto je to tako ostavljeno.
 
Milane to su stalni tragovi,bar je o njima na dosta stran foruma.

Ovde si nešto zazzbzao. :haha:
Kod mene se to ne praktikuje pa zato pitam. Viđao sam po Sremu ali nisam pitao do sada. Koliko shvatam, u setvi se ostavljaju tragovi kojima se posle ide u prihrani, prskanju, zaštiti itd. Čisto radi orjentacije, nikakvu drugu svrhu nemaju.
 
Nije čisto radi orijentacije nego se oni ostavljaju u odnosu kakav ti je raspon točkova i kolika je grana na prskalici. Za prihranu se nemoraju koristiti, ali ju jako praktična za prskanje, pogotovu ako ima dosta prohoda.
 
Ovde si nešto zazzbzao. :haha:
Kod mene se to ne praktikuje pa zato pitam. Viđao sam po Sremu ali nisam pitao do sada. Koliko shvatam, u setvi se ostavljaju tragovi kojima se posle ide u prihrani, prskanju, zaštiti itd. Čisto radi orjentacije, nikakvu drugu svrhu nemaju.

Pored ovog sto si nabrojao dobar razlolog je i ušteda u semenu pogotovo kod sorti sa malom setvenom normom gde se može uštedeti i smanjiti bar koliko toliko troškovi proizvodnje što je i najbitnije. :ppozdrav:
 
E Sinisa, ako cemo da stedimo sto necemo sejati tragove za prskanje i to uzimati kao plus onda smo pukli:haha: Meni sa 10m, prskalicom i 539 je gazenje 5% parcele ili oko 5-6kg semena x 20din, to je EVRO po jutru:haha:
 
A sad ono sto je stvarno najvaznije kod stalnih tragova u intenzivnoj agrotehnici je to sto nema ugazene-mrtve psenica koja je kao takva odlican izvor bolesti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh