Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E Sinisa, ako cemo da stedimo sto necemo sejati tragove za prskanje i to uzimati kao plus onda smo pukli:haha: Meni sa 10m, prskalicom i 539 je gazenje 5% parcele ili oko 5-6kg semena x 20din, to je EVRO po jutru:haha:

Već su ti odgovorili a i ja da dopunim, ako kupiš seme koje je preko 5000 din/100kg pa tih 5-6kg * 50din/kg semenske robe izađe malo drukčija matematika. A i TITO je govorio kamen po kamen- PALATA, zrno po zrno- POGAČA :osmeh::ppozdrav:
 
Ljudi meni jos nije iznikla psenica, posejana krajem novembra. pposejana je na kukuruzistu, Iznikla je samo na krajevima, gde je ugazeno, i gde i gde u njivi.
 
Kod stalnih tragova je milina raditi u prskanju i bacanju djubriva! Ja sa belorusom dodjem do 5% gazenja na 12m!
Nije tu samo usteda na semenu nego i ti krajnji redovi dobiju vise sunca i bolje rode i tuda je manje osetljiva na bolesti!
Jel iko budzio imt sejalicu da ostavlja stalne tragove, mislim da ce to biti zanimljiva rasprava?


Gogi
 
Ja sam posejao 78hektara sa stalnim tragovima sa imt 23 lule,ali sam izlazio i sam iskljucivao po dve lule po tocku,dok nedođem do mogućnosti da kupim neku drugu sa stalnim tragovima.:haha:
Montoja ako baca 20 metara vozis svaki drugi stalni trag:ppozdrav:
 
@zdravkov mali:
Na koji si razmak sejao tj. kada si gasio te tragove i kojom prskalicom si posle radio?



Gogi
 
Ako baca 20m dođe da se vozi između tragova od 10m
MOže u prvom krugu da iskljuci jednu polovinu rasipača i da ga spusti, prodje do komšije u krug i onda dalje baca normalno po 20m svaki drugi trag
a može i da gazi i onako tragovi u žitu ne ostaju od bacanja djubra nego od prskanja.
ja sam jedne godine prskao kasno insekticidom i fungicidom pa ono što je ugaženo kasno se podiglo i ostalo zeleno. I u vrši sam imao u prikolici dosta zelenih zrna zbog toga
 
Mi zatvaramo lule na sejalici. Ne zbog ustede semena, vec sto je lako za prskanje. Rasipac baca 10m ureju, a i prskalica je tolika. Kod Kuma je prskalica 15m, a rasipac 10m. Medjutim nije problem, jer se tragovi od bacanja vestaka oporave (ranije ide od prskanja).
 
Ne idemo drugu prihranu u vecini slucajeva. Bacimo ureje kad je smrznuto 120-150kg/kj i gotovo.
 
Jel se moze ikako upariti imt 23reda sa prskalicom od 12m na stalne tragove! Kako god računam ne valja!


Gogi
 
Sve se moze upariti, samo treba preracunavati kad se koja lula zatvara. Sejali smo jesenas za razne prskalice razne tragove i sve je moglo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh