Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
psenica 2015

2vkx26c.jpg
ja sam uradio analizu i cekam ali planiram Ureom i kasnije Sanom.

- - - - - - - - - -

Ovo Apach . Jesenas baceno 110 kg Mapa

- - - - - - - - - -

Po jutru. Izvinjavam se zbog isprekidanih poruka. Saljem sa tel. Pa mi je malo cudno.
 
kod mene u ataru smo svi kasnili sa setvom. sve ove slike vasih zita su bajne slikacu sutra ako stignem da odem do polja tugu i jad....
 
2,4kg ureje sam bacio u ingenio (omanuo sa stelovanjem) i nista mu nije falilo iako je bila ekstremno kisovita godina... a i sad cu tako otp.2kg sekator sa nekom prihranom kasnije i toliko...

Jel si bacao odjednom ili tu kolicinu podelio u 2 prehrane kako preporucuju? I jel si primetio bolji rod sa vise kolicine ureje? Neki pricaju da je 200kg ureje po Ha maximum, pa zato pitam iz iskustva da li je to tacno ili ne?
 
I ja sam danas prošetao do moje pšenice, iako je padala kiša i bilo blatnjavo. Nisam je video odavno, a nisam ni miševe trovao nijednom jer ih nije bilo, pa reko bolje da se iznenadim sad nego kad već kupim đubrivo i hemiju. Šalim se, ali da kucnem u drvo, stvarno nisam video ni jednu rupu ili da fali. Napravio sam i koju sliku, pa ako joj fali nešto (izuzetak sneg), savetujte...
Ingenio, setva 21.10, 200kg MAP i 200kg semena na 0,86ha

20150123_143928_zpssxtkaaee.jpg


20150123_144006_zpswidyux0t.jpg


20150123_144202_zpsmzkpy7yy.jpg


20150123_145250_zpsylzht7oy.jpg


20150123_151534_zpslkbxkdgp.jpg
 
Ako se ja budem pitao, oko 320 kg/ha AN-a. 175 kg/ha pocetkom marta, a ostatak posle 3-4 nedelje. Posle setve je dodato oko 70 kg/ha UREA-e.
 
Ala vi djubrite i ne zalite, ovde kod mene je 200 -250 kg po ha neki prosek koji se baca i to bez jesenjeg djubrenja to niko ne radi ili retki. Mada su vase i nase zemlje nebo i zemlja.
 
Ja bih to zamenio, jer potrebe psenice su 40:20:40, ja cu u prvoj 50 a pred vlatanje 100kg amosulfana ili kana.
 
Uvezi cega AS,vremena prihrane ili kolicine vestaka?

@Raca
Ne treba menjati,njemu sad treba gasa,ono kad krene sada polako i klasic formira,a ako nakrljas u vlatanju mnogo moze da izdziklja do plafona i sve ode u zelenu masu.
 
Poslednja izmena:
Pa zar nece sad izdjikati kad mu das gas za formiranje, a kasnije za nalivanje zrna?
 
AS bacam prvi put na sve,prosle godine sam probao na jedan deo i ok je,a kolicina je uvek ovoliko bila,jedino je prosle godina isla i do 320kg/kj...:ppozdrav:
A malo sam pomerio vreme bacanja,tu vidim da si bolje uradio prosle godine.

@Raca
Sad mu dajes gas da se lepo formira i da bude sto vise spratova u klasicu.Ono nece potrositi svo djubre do vlatanja,tako da samo dodas da ima za nalivanje,u suprotnom dolazi do poleganja odnosno vestak ode u stablo,jos ako ima kise ajao i duze ce biti zeleno pa ce se malo pomeriti vrsaj.
 
Ovo je fotografija psenice na dan 16.april 2014. Posle toga prihranjena sa 100kg sana i 100kg AS, znas koliko je dala ta parcela?

img4363.jpg


3800kg/j
 
@nikola....sto si se sa SAN-a prebacio na AS djubrivo? Znam da si uvek bacao sa ovim prvim....zbog cene ili nekih drugih razloga? Pitam je r se cena skoro izjednacila sa Ureom, a pisalo se ovde da nije ona pogodna za prihranu psnice zbog mogucih susnih dana i usvajanja....ali cena mnoge tera na to da se odluci bas za nju...AS opet ima manje azota u sebi....pa bih voleo bas da cujem razlog tvoj... :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh