Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas posejana psenica renesansa 170 kg/kj.valjda misevi nece napraviti mnogo stete.
 
sale ratar Ako još malo nastavi ovakvo vreme, tvoja pšenica će da polegne :osmeh:
 
Ja jos nisam zavrsio setvu. Takvo vreme bilo kod nas? Da ne bude kasno za sejanje? Ako bude lepo vreme, treba mi 4 dana da zavrsim....
 
Ja jos nisam zavrsio setvu. Takvo vreme bilo kod nas? Da ne bude kasno za sejanje? Ako bude lepo vreme, treba mi 4 dana da zavrsim....
Ma samo sej dok god je ovako lepo nije kasno.Mi danas zavrsili kad ono ostalo viska 100kg semena sta cu aj na brzinu istarupirao jednu njivu 0,5kj i sutra cu nju da potanjiram i posejem taj visak!
 
Trovanje miseva....zlo i naopako.Slike komsiske deteline....:zli:::jako_besan::
img20141109124214.jpg
[/IMG]
 
Evo redosleda šta je urađeno na njivi:2x tanjrano teškom tanjiračom-drljanje- setva SEJALICOM-drljanje posle setve.
Bilo je jako tvrdo pa je semena ostalo po površini pa ga je drljača razbacala.
 
Juce i mi smo zavrsili setvu psenice za ovu godinu.
Posejane sorte ove godine su apac, balaton, simonida (zbog inercije sistema ostalo sa "stare zalihe").
Sve su psenice posejane na kukurozistu. Primenjeno je do oko 90 kg/kj 3X16, pa negde nista (voda stajala...).
Setvena norma za apac oko 115 kg/kj, balaton oko 165kg/kj, simonida oko 190 kg/kj (losija je bila priprema).
Jedan deo smo posejali na cuven nacin (rasipacem), pa posle toga tanjirano, videcemo sta ce biti na tom mini ogledu (oko 1 kj). Tamo je sorta simonida.
Takodje smo namestili mini ogled: deo uzorano posle kukuruza, pa pripremljeno za setvu, a drugi deo samo tanjirano (vise puta), pa setva.
Videcemo na leto sta i kako je bolje :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh