Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Miseva kod nas na izvoz...tri puta trovao do sad...odem danas ono isto ako ne i gore...te rupe koje sam zatrpao nisu otvarane ali svaki put isti broj novih aktivnih...ovo je ratno stanje sa misevima...rupa do rupe
 
Meni juce na 4 jutra oslo 6-7 kg mamaka, drugi put trovano, prvi put cink fosfidom i bilo je vec posle 2 dana mrtvih al nema nesto dugo cink fosfida po poljoapotekama pa sam uzeo Brodisan tecni i sami pravili mamke
 
Imam problem do komsije nije niklo,sejalica bacala seme po povrsini ja sam je povaljo posle setve ali kisa je pala tek pre par dana,a i cini mi se malo retka.Sta li ce biti?Inace prvi put radim psenicu.Kws solehio 140 kg/kj

2014-11-22123530_zps674e35ea.jpg


2014-11-22123806_zps6b94d27e.jpg
 
Mislim da je to oko nicanja,gde vam se cini da je retko niklo,dosta zbog pripreme tla i preuseva...evo na dve razlicite lokacije na jedno je kukuruz predusev a na drugoj suncokret...isti dan sejano 03.11.-tog...razlika vidljiva u nicanju...takodje dosta zrna ostalo na povrsini

Na kukuruzistu izgleda jako retka

feqreg.jpg


Na suncokretu lepota videti

15qe0dg.jpg
 
I kod mene je psenica na kukuruzistu i nisam zadovoljan nicanjem. Nejednako i retko. Trebalo je orati za psenicu ove godine.
 
Da ali TESKA tanjiraca. Ove vucne sto sa 80ks se vuce 28 tanjira nisu teske tanjirace. To su igracke.
 
Samo da je kiša pala posle setve nicanje bi bilo idealno ovako posle setve nije valjano ni prašinu pokupilo te ni nicanje nemože biti bolje, vetrovi izduvaše setveni sloj časom a priprema na kukuruzištima oštra.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh