Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko vidim nikad manje posejano psenice. I sto je posejano van svih rokova.
 
Pa nije posejano iz dva razloga,prvi je sto je kukuruz kasno skinut i rodio je dobro pa je to glavna kultura za sledecu godinu kao sto je bila psenica kad je rodila dobro 2013 godine,a drugi razlog je sto psenica rodi 7-10 tona po hektaru i ima smesnu cenu od 18-20 dinara a kukuruz isto toliko rodi i ima cenu 10-13 dinara pa je daleko isplativija kultura.
 
North Army tu ne pomazu ni oni :haha: Sutra ja jednu prskalicu istresem sa fastakom ako dozvoli vreme da vidim sta se desava .
 
Ima velike istine u Mirkovom pisanju, a slozio bih se I sa Maticevom konstatacijom. Mirko nemoj zaboraviti da kukuruz pre podbaci nego psenica. Ona konstantno radja u odnosu na kukuruz. Ako uporedimo 2012 I ovu godinu razlika je nebo I zemlja.
 
Kuruz isplativiji od zita???
Po forumu kad se procita Kukruz i Soja to su rekordni prinosi uz minimalna ulaganja a zarada strasna.
Znas kako nas covek razmislja,rodio kukuruz i soja i to je to,sledece godine samo ta kultura.Tako je bilo i sa psenicom kad je opalila preko 10 tona po hektaru svi na jesen posejali psenicu,kakva reprodukcija,svi na paritet samo semensko i djubrivo bez neke stednje(sto bi se reklo ima se moze se)i sta je zakljucak.Kod mene u selu ovih dana jurenje za naplatu,ovi sto su uzeli na paritet nisu vratili dugovanja pa sevaju tuzbe,pretnje...

Bolje posejati hektar o svom trosku i ako propadas nisi duznik,nego 10 hektara tudjim parama pa posle cesanje gde ne svrbi.
 
Za moj teren je realnost od 3 do 6 tona.Sejem sorte koje imaju malu setvenu normu 200kg/h,biram sorte nesejem bilo koju,sejem reprodukciju jer to nije hibrid,gledam da menjam sortu nikad istu da sejem,nema veze sto je plodored uradjen jednom ide celava sorta sledeci put brkata:osmeh:kazu dobro je zato sto je drugacija genetika,djubrivo kupujem za kes,gledam sto jeftinije da prodjem a da je solidan proizvodjac....i tako se malo ustedi ali nema dugovanja,mirno se spava.
 
I kod mene je isplatljivi kukuruz. Ove godine psenica 3.8t/kj a kukuruz 6.5t/kj. Sve je za jus. Psenice 10t/ha je vrlo vrlo diskutabilno, a kukruruz taj prinos je ladna voda.
 
Imate pozdrave od mene i mojih 24 koleginica sa GEA berze i na ovoj temi....cena psenice ode goreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 77-80hl se nudi od 20.00-20.50+pdv :bravo:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh