Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije kasno, samo malo povecaj dozu. Ja sam tek na pola setve. Zvezdanu nisam sejao, ali Rapsodiju jesam. Odlicna sorta.....
 
Nije mi jasno zašto svi kažu da se poveća setvena norma? Ovih dana je možda toplije vreme i vlažnija zemlja nego što je bila početkom oktobra.
 
Nije mi jasno zašto svi kažu da se poveća setvena norma? Ovih dana je možda toplije vreme i vlažnija zemlja nego što je bila početkom oktobra.
Posle optimalnog roka(25.10) svi strucnjaci savetuju povecavanje setvene norme za po 10% na svaku nedelju kasnjenja zbog izmrzavanja psenice od ranijih mrazeva i golomrazica pa da bi se koliko-toliko sacuvala setvena norma!

- - - - - - - - - -

Mi danas posejali 8kj NS40S 150kg/kj i odma povaljana kembridzom i cim oberem jos 2ha kukuruza i tu ce ici psenica i od mene toliko za ovu godinu!
 
Kod nas je isto ko je sejao i pre 10 dana i danas.Osusilo se zemljiste tako da dok ne padne kisa ona ceka.I ova od jutros i ona od pre 10 dana.A i ja sam tu na polovini setve.Prosle godine sam sve sejao psenice od 10 do 12 novembra NS40s u kolicini od 270kg po H i opet je super ispalo.
 
Imam problem na jednoj njivi, bio je kukuruz posle zetve oranje, tanjiranje, sejanje , drljanje, posle 2 dana pala je dobra kisa, napravila se kora i psenica ne moze da izadje, stigla je do kore i tu sedi pocela da zuti, ne znam sta da radim. sta mislite da li ce uspeti da izadje
 
1399212_10204761935630148_4058210162671701713_o.jpg
 
Imam problem na jednoj njivi, bio je kukuruz posle zetve oranje, tanjiranje, sejanje , drljanje, posle 2 dana pala je dobra kisa, napravila se kora i psenica ne moze da izadje, stigla je do kore i tu sedi pocela da zuti, ne znam sta da radim. sta mislite da li ce uspeti da izadje
Pa mozda bi mogao da prodjes drljacom, ali amo malo da zagrebes. Ali nisam siguran, mozda napravis jos gore. Sta misle ostali?
 
:bravo:Danas zavrseno sa setvom psenice za ovu godinu!
Posejan Graindor(prva reprodukcija,selektrirana,zaprasena) i NS 40 (semenska). Obe sorte u kolicini od oko 250 kg/ha
 
Jel se nekome desava da zito zuti na ogumke a nisu ga misevi napali,zito je posejano pre mesec dana ?
 
Vode nema ,slatine ima a bio je parlog prosle godine djjubre mu nisam mesano bacao pred setvu .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh