Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kad ore ima "skoro 3 jutara", a kad mu vrsim ima "jedno parce, mozda malo jace od jutra..."... :haha:

A i ti zapeo za jutro.Kako kaže naš narod "jedno ko nijedno".Pet litara goriva,to mu dođe kao nekoliko piva.Ti nećeš propasti a njemu ćeš učiniti.Šta bi da moraš platiti državi porez na te prihode od izvršenih usluga.To u mnogim državamo uveliko postoji.
 
Mi koristimo Google earth za premeravanje njiva, kad neko laže, a ako ni tako nemožemo da utvrdimo onda radi pantljika...
 
A i ti zapeo za jutro.Kako kaže naš narod "jedno ko nijedno".Pet litara goriva,to mu dođe kao nekoliko piva.Ti nećeš propasti a njemu ćeš učiniti.Šta bi da moraš platiti državi porez na te prihode od izvršenih usluga.To u mnogim državamo uveliko postoji.

Ne interesuje me uopste... samo da mi javi gde je kamen (10-15 m u njivu) kad odore put, da ne slomim prste, kao sto sam prosle godine...
 
Valda se to radi dok je vruće,znači na njivi.Posle par dana već idu priče -nisam ja tako rekao,nisi me razumeo,bila buka od kombajna....Šalim se,mada ima tu dosta pokušaja.Što bi rekao naš ministar Velja,ajde da kraduckate,ali da kradete,e to baš nije u redu.
 
Od sinoc svi poceli da navode neke mrsave prinose.

Sto neko rece '' Nije za svakog da zemlju odbradjuje''. :haha:
Svaki poljoprivrednik cim obradjuje tu zemlju valjda gleda da ulozi najvise sto moze i nada se najboljem mogucem prinosu.
 
Valda se to radi dok je vruće,znači na njivi.Posle par dana već idu priče -nisam ja tako rekao,nisi me razumeo,bila buka od kombajna....Šalim se,mada ima tu dosta pokušaja.Što bi rekao naš ministar Velja,ajde da kraduckate,ali da kradete,e to baš nije u redu.

Pa vidi kod nas već manje više svako ima svoje mušterije i već znamo kolika je čija njiva, a i niko neplaća odama na njivi tako da uvek imaš fore da premeriš dok nedođe da ti plati.
 
Od sinoc svi poceli da navode neke mrsave prinose.
Ko ja kad sam slikao psenicu iz avionske perspektive i vidi se da je retka a ovako na oko kao more i od tad svi slikaju psenicu iz aviona:osmeh:

Ljudi budimo realni,ove godine ce da se krecu prinosi izmedju 3 i 7 tona po hektaru,sve zavisi koji krajolik nase zemlje,koja zemlja,koji uslovi....bice i poneki rekordi preko 7 tona ali misljenja sam da je to 10-15% od ukupnih povrsina.
 
Koliko je kod vas kombajniranje?U Mačvi je skupo,6 meteri žita po HA a ako uključi sečku onda 7.Ima svega dva kombajna sa sečkom od 25.Sve Zmaj 142.A soju 100€ .
 
Kod nas je dzabe,to retko ko plati,sve se svodi na to da svake godine domacin nadje drugi kombajn i izjeb...ga za placanje,tako u krug.Retko ko da plati kombajn posle godinu dana cekanja za pare....
A kao neka zamisljena cena je od 80-100 eura.
 
Ja radio minđušaru prošle godine soju, i čovek kaže kad budeš krenuo na njivu svrati kod mene kući da ti platim pa onda idi radi... :bravo:
 
Čudan ste vi tamo narod,nije ni čudo da vam Bog neda ni žita ni kukuruza,samo gledate kako ćete koga za...ebati i onda mislite da je svugde tako
Kod nas eto NIJE tako :ppozdrav:
To je tacno,mislim da se narod iskvario ali sve je to posledica siromastva i odumiranja.Kod nas se na zetvu negleda kao kod vas,to je hleb i mora da se ovrse,svako ko ima kombajn nece dozvoliti da ostane psenica u selu neuradjena,vlasnik njive nama para,sirotinja,gazda,jajara ili bilo ko,na to se negleda,zito mora da se uradi nebitno o cijem trosku i to je tako ostalo od starih i danas se postuje....E zato mnogi to koriste i nece da plate odmah ili nikad....

- - - - - - - - - -

Tako se to radi u civilizovanom svetu,plati pa se klati :ppozdrav:
Zato ja kad dodjem kod vas u selo da kupim plug nema ko da dodje da pomogne da utovarimo,a i ko dodje jeb..majku,a kod nas kad treba nesto da se pomogne,utovari, odmah dodje pola komsiluka,bar 10 ljudi spremnih da poture kicmu.
 
Clan Mirko je velikim delom u pravu. Cenim da malo karikura sto se tice placanja usluga.
Sto se tice ljudi sa tog podneblja, potpisujem da su jedni od boljih i postenijih.

U tim krajevima se ne gleda bas sve kroz dinar, ne preoravaju medje, ne prska susedu 5 vrsta kukuruza,,,
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh