Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
sdragan67 , uradiš drenažu . I ja to imam u planu na sličnim parcelama al nikako da se odlučim . Nemoj samo reći da je skupo jer drenažu svejedno plaćaš svake godine.
 
jbg do sad nikad nije bilo ovako. Drenazu sam radio rucno na trecoj slici :haha: zaglavio se u blatu polomio asov sreca mobilni pa zvao kuci da me izvlace. Inace sve uradjeno po propisu.
 
Tesko da se to nama u Macvi isplati. Mada nisam ja ni tako nezadovoljan vrtim se sa prinosima od 5,5 do 6t po h ova godina ce biti losa videcemo a sa sojom od 3 do 3,7. Nije mi poljoprivreda osnova za zivot ali volim da se bavim ratarstvom.
 
Zašto bi se ti ili bilo ko drugi slagao sa Minđušarevim tvrdnjama,teorijama i zaključcima?!Struktura i klasa zemlje nigde nije ista.Većina zna da u jednoj parceli ima više klasa a tek koje su drastične razlike klase zemljišta od mesta do mesta a pogotovo po regionima.5 klasa u Bačkoj i Donjem Sremu je ista samo na papiru dok u stvarnosti prednost ima Bačka...Možda čovek ima želju da na forumu svojim prisustvom,učešćem i pisanjem postavi neke standarde u obradi zemlje po kojima bi se svi ravnali a njega proglasili za svevišnjeg Minđušara...

Nit mi cilj,nit želja,nit ja sve znam,ja sam samo neuki seljak,al nekolicina bi i mogla štošta i da nauči od mene,kao što neki i krišom prepisuju
 
Ljudi kod mene ce prinosi biti nesto malo preko 5t po ha. Njive su uglavnom 3. klasa. Djubriva je baceno 200kg MAP-a po ha i prihranjeno sa 400kg Kan-a. I uradjene su dve zastite....
Ova vam je moj prinos i moja agrotehnika.
 
Ja mogu reći samo jedno , a to su dvije stvari : nacionalni prosjek bi trebao biti nacionalna sramota, netreba biti zadovoljan sa prinosom pšenice 6t/ha i netreba biti zadvoljan sa prinosom kukuruza 9t/ha .

Sad kako to provesti u praksu to je već zajebano.
Jako je rizicno u zemlji Srbiji ici na max prosek jer je ulog jako velik,a cena...ili jos gore ako opali susna 2012ta e tek si onda u problemu. Nama trebaju samo stabilni prinosi sto na zalost jako retki imaju.
 
Toga ima svugde ,znam dok sam brao beracem usluzno .
Da slazu za 5-10 ari pa hajde nego lazu i za 50% ko da je neko blesav.
 
Toga ima svugde ,znam dok sam brao beracem usluzno .
Da slazu za 5-10 ari pa hajde nego lazu i za 50% ko da je neko blesav.

U Mačvi ne lažu,koliko ja znam.Svi nose posedovni list,pokažu kombajneru i srvar rešena.To više rade po Bačkoj i Banatu.Tako je bar moja baba,laka joj crna zemlja,govorila,a babe uvek govore istinu,
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh