Pšenica 2013/2014

Ja sam danas poceo sa prskanjem psenice.Falcon,Metmark i Sucip.U principu cini mi se dosta losije nego prosle godine,ima je dosta nejednake....
 
Do kog stadijuma se moze prskati metmarkom. Na 6 hektara je izbacila zastavicar. Neko kaze ovako, neko onako.
 
Uf.... ovde imam kombinacija mali milion, i Falkona i Bumper 490 P , dva tipa folijarnog djubriva ,3 sorte ,jednu varijantu sa regulatorom rasta hahahah sveeee
969gd4.jpg

dvsdbt.jpg

e0pmpj.jpg

ke87wj.jpg


2zhjg3n.jpg
 
Izvini, treceg novembra sam sejao dok me kisa nije isterala, ostao je jedan prohod da se spusti do kraja i pocelo da pada i duva olujni vetar, sav sam pokisao, zato ni uvratina nije zavrsena bas najbolje.
 
@ Dragan18, zasto sa Belarusom nosis prskalicu od 440 lit., mogao si da uzmes neki 539 i da imas manje gazenja?
 
Kod mene za sada simonida ubedljivo vodi, prošli vikend u prskanju je visine kao prednji točak od fergusona. Najgore izgleda NS 40s kao i prošle godine, neverovatno kako jadno izgleda i posle u klasavanju odjednom izraste kao da nije ista njiva.
 
kolege koji mi preparat ili neku kombinaciju preparata preporucujete protiv rdje i pepelnice da isprskam psenicu i u kojoj dozi po hektaru..unapred hvala
 
Uf Dragane al je uhvatila pepelnica, pregusta ali dobra, neznam koliko planiraš još po kj prihrane ali pazi da ne preteraš, po izgledu neverujem da je baš jako gladna, inače 40s se dobro drži što se tiče poleganja ako ti je za utehu.
 
Nazad
Vrh