Pšenica 2013/2014

Oko 100-120kg/kj AN-a.Nejednaka je katastrofa,vidis kako se vidi na slici kako je talasasta,uopste mi se ne svidja.I ne samo ona nego i ostale.
 
Kolega na detelinu posejao psenicu pa je prskao meteorom i izgleda da on na nju ne deluje?! Cime bi smeo popraviti?
 
Danas sam polio psnicu Slavolim i Sekatorom. Uzasno je nejdnaka, ima i zutih delova a sve mu j...m 2 puta sam prihranjivao djubrivom i ako je ovaj Slavol ne izvuce ne znam sta vise. Pre dve godine bacim 300 kg Sana i nista vise i bila kao dunav ovo sad da Bog sacuva, nije mi jasno sta ne stima.
 
5+ . Slažem se , isto tako dobra stvar je čak valjak i prije i poslije sjetve . Probavo sam sa glatkim , i u kukuruzu je bilo efekta na lošijoj pripremi valjanje prije sjetve , stabilnija dubina sjetve . Mogu misliti sa kembridžom.
 
Valjao jesenas nakon setve i u Februaru mesecu pa je ipak talasasta.One sejane besnim sejalicama takođe talasaste.Po sredi je neki sasvim treći faktor.
 
Sve su takve ove godine.Pare koje si dao za Slavol bolje da si u kafani potrošio.

Pa ja uopste ne vidim da su generalno psenice lose, kad pogledam fotografije ovde, ono sto vidim po njivama blizu moje, uz put niz put, sve deluje solidno, a moja kao da je zapisana. Slavol svi hvale pa reko ajde da vidim i to cudo...
 
Nisu loše ali nisu ni sjajne.Pisalo se o folijarnim đubrivima pre izvesnog vremena ovde na forumu.

- - - - - - - - - -

Nisu loše ali nisu ni sjajne.Pisalo se o folijarnim đubrivima pre izvesnog vremena ovde na forumu.
 
Ja sam moju danas prskao fungicidom (deo Falcon-om a nešto Arte-om). Trebalo je ranije da tretiram. Simonidu je toliko napala rđa da je to strašno. Nema razlike između semenske i one sa tavana. Strane sorte(Ingenio, Balatka, Nikol) skoro da nemaju rđe na sebi.
 
Slazem se ja da seme treba da bude na jednakoj dubini, ali kako onda objasnjavate to, da do ovih godine psenica je bila lepa, ravna nije talasasta bila, a sejana sejalicama i rasturivacima (govorim u mom okrugu)? Nije to do sejacice, sve je do godine, bar je to moje misljenje. :ppozdrav:
 
NEsto ranija setva na parceli u vlasnistvu.
2lw7wbs.jpg
 
E jbg ,kod mene neki izuzetak ,sejanje rasipacem nije valjano ni jednom samo podrljano posle setve i psenica bas lepa.
Zaboravio sam da slikam kad sam prskao od korova ,ali moracu prvom prilikom.
 
Nazad
Vrh