Pšenica 2013/2014

Stručnjaci moja stvar je u šta gledam i kako radim na svojim njivama i ničija više.Ako hoću da bacam bombe po njivi ja ću bacati.
 
Pre tri dana oprskana, juce prihranjena drugi put sa 100kg po Kj Sanom, sorta Ns 40s
psenica-3.jpg

psenica-2.jpg

psenica-1.jpg
 
Pre 20 ak dana me zvao čovek i ponudio mi oko 1,5ha zemlje da radim bez nadoknade čisto da ne raste korov. Kaže radili su neki prošle godine pa odustali ne isplati im se kažu. I odem ja u nedelju da vidim može li se srediti bar za kukuruz posto sam zakasnio za neki ovas prolećni i zateknem ovo



da se razumemo ovo je kombajn "posejao"prošle godine nazire se strnjika ponegde. Ovo sam zatekao na 60 ak ari. Prekjuče oprskano herbicid, insekticid pa videcemo šta će biti. Za sada ima solidnu boju i izgleda bolje od 90% pšenica ovde jedino što je malo redja van otkosa
 
Jednom prilikom sam bio prisutan na vagi gde je čovek dovezao pšenicu (samorast) hektolitar mu je bio očajan, ispod 65
Neznam, ja bi to preorao i posejao kukuruz sigurnije je.
Naravno nisu primili "robu" vec su ga poslali na ribnjak da se dogovori tamo za "otkup"
 
Pesut- Takvu pricu sam i ja video (zna za to) da je zadruzni kombajn jednom coveku bas tako posejao i covek odlucio da ostavi tu Psenicu i do godine je isto vrsio ali sa drugim kombajnerom.. :haha:|
Ostavljaj je pa koliko rodi da rodi dobio si dzabe.. :ppozdrav:
 
Ma ne bre klinac je moj njega sam poveo da meri visinu:osmeh:
Ma mene interesuje baš da probam. Ionako kod nas taj hektolitar niko i ne meri bar ne još uvek. A i ako bude mogu da ostavim za prasce svoje nije velika površina.
Ni ja nisam mogao da poverujem dva puta sam proveravao jesu li stvarno te njive da ne uletim u nečiju pšenicu

- - - - - - - - - -

Ma ne bre klinac je moj njega sam poveo da meri visinu:osmeh:
Ma mene interesuje baš da probam. Ionako kod nas taj hektolitar niko i ne meri bar ne još uvek. A i ako bude mogu da ostavim za prasce svoje nije velika površina.
Ni ja nisam mogao da poverujem dva puta sam proveravao jesu li stvarno te njive da ne uletim u nečiju pšenicu
 
Pre 20 ak dana me zvao čovek i ponudio mi oko 1,5ha zemlje da radim bez nadoknade čisto da ne raste korov. Kaže radili su neki prošle godine pa odustali ne isplati im se kažu. I odem ja u nedelju da vidim može li se srediti bar za kukuruz posto sam zakasnio za neki ovas prolećni i zateknem ovo



da se razumemo ovo je kombajn "posejao"prošle godine nazire se strnjika ponegde. Ovo sam zatekao na 60 ak ari. Prekjuče oprskano herbicid, insekticid pa videcemo šta će biti. Za sada ima solidnu boju i izgleda bolje od 90% pšenica ovde jedino što je malo redja van otkosa

Jos sam mislio da te pitam zasto je tako nejednaka ali sad razumem nego gledaj da obavezno poprskas u vreme cvetanja sa nekim dobrim fungicidom da je zastitis od fuzarijuma klasa ... DOBRU ZETVU
 
Svaka cast komso za tvoju psenicu, imam i ja balatona i nesto razmisljam da folijarni prihranim sa plugom, pa posle sa setvospremacem predjem jos koji put da dobije prihranu........prvi put radim ovu zemlju jako gadna psenica goreg nisam jos imao. Tanjirano suncokretiste bacen 200 kg map setva oko 20.oktobra ali od psenice ni p, sad uhvatila lisna rdja zuti se kao limun....savet strucnjaka????
 
Takodje sam i ja u nekom problemu,kod mene lepo izgleda ali je jako niska,10-15cm,setva u oktobru na vreme.Apac je ali nije semenska.
 
Imam i ja jednu tako kilavu parcelu sa pšenicom.Koji joj je očin ne znam ali je dobila sve što i ostale parcele pa šta joj da onaj od gore to joj je.
 
I kod mene ima ali samo tamo gde sam radio suncokrete pre nicanja sa acetohlor+terbutilazin +girasolin.Zato se zapitajte da nije do hemije koja nije isprana usled sušne zime.
 
Nazad
Vrh