Pšenica 2013/2014

Galium je ozbiljna travka i nema jeftinog preparata za njega,Metmark,Tezis,Meteor sve je to isto i nijedan nece da unisti galium,ja sam imao neke obicne trave nije bilo potrebe za skupim preparatima moglo je i bez prskanja ali ima leme.prosle godine sam radio Lanselotom i odlican je,sve cisti.
 
Ja bih prskao sekatorom psenicu ali me zanima da li postoji mogucnost da nakon prskanja iznikne novi galium (lepak) cini mi se da je nekako rano.
 
Eto ih, jeftine zamene koje se kasnije ispostave preskupe. Nije mi jasno zasto odmah ne prskate sa sekatorom kad on uopste nije skup.
Kad spomenu Sekator,koliko ga ide na hektar uz potrosnju oko 300-400 litara vode,takvu prskalicu ima drugar i on ce da mi prska i trosi do 400 litara na hektar,sigurno dizne 04 ali to sad mozda i nije bitno,vazno mi je koliko Sekatora treba uz tu kolicicnu vode na hektar?
 
Danas prskao Psenicu... Isao sam nekih 70% opovrsina sa Sekatorom+Tilt+Lolijarna prehrana... Ostalih 30% povrsina sam isao sa Metmarkom+Tilt+Prehrana.. Nisam ubacio Insektocid jer Leme nema za sad.. Ako se pojavi idemo u drugi krug... :osmeh:
Ja mislim da nije rano za prskanje Psenice jer je bas dosta velika.... :sta: A i posle krecu drugi poslovi tako da bi ovo zavrsio da mogu da prskam dalje sta treba..
 
Kad spomenu Sekator,koliko ga ide na hektar uz potrosnju oko 300-400 litara vode,takvu prskalicu ima drugar i on ce da mi prska i trosi do 400 litara na hektar,sigurno dizne 04 ali to sad mozda i nije bitno,vazno mi je koliko Sekatora treba uz tu kolicicnu vode na hektar?

Sekator se koristi u dozi od 150 ml/Ha. Utrošak vode je od 200-400 litara po hektaru.
 
I kad smo vec kod prskalica jedno pitanje za kolege..
Ja imam prskalicu od 350l (moravu) i sa njom isprskam 1h mozda malo jace ali to ne bi ni racunao zaokruzio bi na 1h..

E sad na tu kolicinu vode stavim naravno herbicide namenjene za 1h (1- Sekator 1-Tilt i prehrana za 1h)...
E sad me zanima kako bi to sve izveo sa prskalicom od 440-450l?????? :sta: :sta::sta:

Sa njom necu imati dovoljno da isprskam 2h da bi stavio herbicide za tu povrsinu a da sa njom prskam samo 1h mislim da bi bilo previse vode???
Jedino ostaje da sipam po 1.5 doze i sa time prskam 1.5h???????:sta:|
Izvinite znam da nije tema ali kad je vec rec o tome...
 
Ja bas danas prskao psenicu sa Sekatorom i nekim sredstvom protiv hrde, zaboravio sam mu naziv.. A Sto se tice sekatora stavljao sam ga 150 ml uz potrosnju od 400 l vode na hektar.. To mi je nekako puno i ubuduce moram podesiti prskalicu da mi trosi manje po jedinici povrsine..
 
Zašto da ne? 220l/ha je uvrh glave vode

Znaci kolega trebao bi sa tom prskalicom od 440-450l da isprskam 2h??? Tesko da bi mogao da izvedem to sa ovim diznama 0.2... Jedino da se ide dosta brze ali neznam dal je to pametno???? :sta:

- - - - - - - - - -

Koja je cena sekatora??I jel ima pakovanje od 150ml ili moram da kupujem litarsko.

Nemoras da kupujes litarsko ima to malo pakovanje za 1h... Cena varira od kolicine koliko uzmes... Kod mene u selu gde uzimam je cena za komad 2250din a ako uzimas preko 10 komada onda je cena 2000din..
litarsko pakovanje nemaju a mislim da su to namerno uradili da prodaju skuplje!!!!!
 
Cira 92 to onda dodje oko 19 eura ako sam je dobro izracunao sekator 150ml? kod mene u selu je oko 22 eura.
 
Ciro koliko ti brzo ides i sa kojim pritiskom ako uspes kroz dizne 02 da izbacis 400l/ha?Ja bi se otelio da moram ici tako sporo sa prskalicom :haha:
 
Nazad
Vrh