Pšenica 2013/2014

Koliko smem urea da dodam u folijarnu prihranu, planiram 2-3 kg yara ferticare 24-8-16, i jos koliko smem urea da dodam pored yara?
 
img201403301907381.jpg
[/IMG]
Ingenio,malo mutno zbog mraka,veceras slikano,psenice su startovale odlicno ovih dana,sutra prskam korov Tezisom jer nema nista strasno,nikada ranije nisam video vecu psenicu u ovo vreme,moj rodjak ima blizu mene jednu njivu psenica je iznad kolena ima vec dva kolenca mislim da ce za 20dana da klasa ako nastavi ovako da napreduje.nadam se da ce biti sve ok.jos nije ni april stigao
 
Uhhhhh, danas isao da obidjem balaton i evo sta sam zatekao na njivi:


Inace njiva je Prva klasa zemlje, a nikada losija psenica. neznam sta mi je ciniti?
 
Fitofert. Ima u temi psenica od prosle godine slicnu situaciju je imao brat. Te secerne vodice su ucinile da psenica mu rodi preko 4t/kj. Zito je bilo kao ovo tvoje ako ne i losije. Formulaciju ne znam napamet, posvetuj se u apoteci ili pretrazi forum, kacio sam ja sliku toga.
p.s.
Nasao sam sliku na imgur nalogu.
IX1a6oj.jpg

Doza 3l/kj uz 200l/ha vode.
 
Uhhhhh, danas isao da obidjem balaton i evo sta sam zatekao na njivi:


Inace njiva je Prva klasa zemlje, a nikada losija psenica. neznam sta mi je ciniti?[/QUOTE]---
---------------------------------------------------------------------------------------------------Obavezno poprskaj nekim insekticidom ako nisi prskao jer ovako po slikama cini mi se da ti do komsije bauljar napao psenicu!
 
jel moze da se mesa Metmark,Trend i insekticitid Fury?na njemu pise da nesme sa pesticidima koji sadrze alkohol i sa alkalnim prepartima.
 
Pre dve nedelje je prskana psenica sa metmarkom medjutim nije odneo prilepacu. Da li mogu da ponovim sada sa Sekatorom?
 
Jbg paore nisam te pitao da me prosvetlis nego da li mogu ili ne. Na svojim greskama ucim.
 
Mozes. Borise nije da hocu da te prosvetlim, ali Laren (original) kosta 50din/ha vise od metmarka, a provereno u praksi odlicno radi.
 
Metsulfuron-metil, u originalu DuPontov Laren,ili bilo koja kopija,Tezis,Meteor,itd,NE NOSE galijum-prilepaču!
Mi sutra krećemo prskati pšenice Tezis 10g/ha + Bonaca 0.8l/ha + Presing 0.5 l/ha + 0.15% okvašivač
 
Ne nosi galijum, ali valjda prvo prodjete kroz zito pa vidite kojih ima trava?
Opekao sam se sa kinezima i zamenama i sada samo originale kupujem pa nek kosta malko vise, nema veze.

@Kris80
Ne da nije skupo, nego je cak i povoljno:haha::ppozdrav:
 
Metsulfuron-metil, u originalu DuPontov Laren,ili bilo koja kopija,Tezis,Meteor,itd,NE NOSE galijum-prilepaču!
Mi sutra krećemo prskati pšenice Tezis 10g/ha + Bonaca 0.8l/ha + Presing 0.5 l/ha + 0.15% okvašivač

Jel to ideš malo ranije sa fungicidom planiranim za zaštitu zastavičara ili planiraš tri prskanja?
 
Nisam rekao da je loš,ali nije ni potpun,ni savršen,ali dovoljno jeftin da ga može svako koristiti,a opet galijuma nema svugde
a Sekator nekoristim,ima 5god,samo ošamuti sve,al kad se pokosi pšenica,krene sve trećom brzom,mislim na palamidu,kad je kosa preseče,i poponac kad dobije vazduha...i meni to nije poso
Zastavičar je tu za dve nedelje,pa mislim da će dotle zaštititi
 
Nazad
Vrh