Pšenica 2013/2014

Od ponedeljka,utorka ulazi u njivu bez sekiracije.:ppozdrav:

Nadam se da ce biti tako!!!!!! Spreman sam za prskanje ali nevredi svaku noc po malo kise!!!! Taman se preko dana dosta prosusi kad ono opet!!! Nadam se da vise nece da mozemo da pocnemo prskanje od nedelje-ponedeljka...
 
A nece da polegne ako idem jos toliko? To ce biti 450 kg po ha. I da bacam svuda ili sam gde je bledo zito....
 
Ja bi svuda,tu gde je bleđe tu je nijansicu još lakša od ostatka njive,ali sa prihranom sačekaj pa pred kišu
Samo da je povratiš,a ti ako se plašiš poleganja,uzmi regulator rasta,ali imaš sigurne dve nedelje još i za to,a za korove i tri nedelje,dotle može neki folijarac sa mikroelementima SAMO
 
Kao dečaci u vrtiću u toaletu! I ti sad misliš da to nešto znači? Da je dobro ili da nije,po tebi?

Ne razumem cemu ironija???Slike sam postavio iz razloga da se vidi napredak od zadnjeg mog posta pre 3 nedelje u ovoj temi a ne da bih se hvalio ako si na to mislio...I naravno da ne znaci nista,na leto kad se bude skidalo reci ce svoje...I da...Ne mislim da je dobro sto toliko brzo napreduje,moze samo kasnije da mi stvara glavobolje...
 
Dobro razmišljaš ipak,i ja se bojim da baš i nije dobro,ja bi to još opalio regulatorom rasta

Na prvoj slici je parcela od oko 1.5ha, tu je odradjen tretman cycocel-om 750 u kolicini od 3l.Na svim parcelama je tretirano istim regulatorom rasta sem parcele sa zadnje 3 slike.Tad mi se cinilo da malo manje napreduje od ostalih pa je nisam tretirao,sad posle ovih kisa je bukvalno podivljala...Da nije malo kasno sad da je tretiram regulatorom rasta?
 
Mislim da si zakasnio za primenu cycocel-a zato što se on primenjuje do drugog kolenceta a koliko se da zakljuciti iz tvog pisanja tvoja psenica je prerasla tu fazu.Mozes koristiti Bayer-ov preparat Cerone koji se može koristiti do otvaranja rukavca zastavicara:ppozdrav:.Jedino ti nece prijati sto je prilicno skuplji od Cycocel-a,mislim da je cena negde oko 2800,00 din/l .
 
Mislim da si zakasnio za primenu cycocel-a zato što se on primenjuje do drugog kolenceta a koliko se da zakljuciti iz tvog pisanja tvoja psenica je prerasla tu fazu.Mozes koristiti Bayer-ov preparat Cerone koji se može koristiti do otvaranja rukavca zastavicara:ppozdrav:.Jedino ti nece prijati sto je prilicno skuplji od Cycocel-a,mislim da je cena negde oko 2800,00 din/l .
Skoro svima je u igri još samo Cerone kako kaže Raša(ako hoćemo da koristimo) ali je pitanje da li negde ima da se nabavi.Bayerov promoter rekao da ga u Pančevu nema.Da li neko zna gde ima.
 
Lepa žita,ono što sam se ja bojao,danas u obilasku video već i POLEGLO,skraja,a i u trakama i unutra,to se popraviti nažalost neće,nisam hteo slikati,tuđe žito
 
Evo samo poređenje pšenica Komarom kako je izgledala 23. marta i danas.
fotografija0559.jpg

fotografija0563.jpg

Sad je stvarno u fazi intenzivnog rasta, ali mi je to malo rano za ovo doba godine.
Sve se okrenulo: proleće došlo mesec dana ranije a mačori jure mačke mesec dana kasnije.
Na ovoj drugoj slici je vidljiv polog pšenice, pretpostavljam od jakog vetra koji je duvao prekjuče. Naravno, vrlo brzo će se podići, jer su i tragovi prskanja od pre nedelju dana jedva vidljivi.
 
@Manjevic
Isti problem ima brat u zitu. Parcela 7kj, 4kj odlicna, 3kj losa. Koriscen terbutilazin u jacoj dozi prosle godine, jer je sa te strane ocekivano vise trave. Probacemo sa secernim vodicama da popravimo situaciju, pa cu javiti ishod.
 
Nazad
Vrh