Pšenica 2013/2014

Pričali smo o kvalitetu pšenice
NS pšenice su izvanredne,ali i uz najbolju agrotehniku malo koja može (konstantno u svakoj godini) da prebaci 13% proteina,pa sad kako je ko tržišno orijentisan
 
I danas isli malo u obilazak:

KWS Farineli, iznenadio sam se koliko je vec velika psenica-neznam dali je to bas dobro....

Posledica `deficita` vlage:osmeh:, jos uveg ima vode na njivi....

Meteor radi svoj posao polako, prskano pre 7 dana.....
 
Nabavljen Presing za 2600,ići ćemo ga 0.5l/ha + Tezis 10g/ha + Bonaca 0.8l/ha + okvašivač, tamo iza nedelje kad oprskamo repe,nije oglavu,insekata nisam video,stoga nećemo mećati insekticid
 
Presing je cenovno najpovoljniji fungicid.Župa ne radi već nekoliko godina pa mi nije jasno odakle ga više vade ali nije ni bitno,bitno je da ga ima.
 
Ove godine forsiram Šubu baš da bih video koliki prinos može da donese.Ona je bila rekorder prinosa u PKB-u 2013. i oborila im je desetogodišnji rekord prinosa.Šta su joj radili nema pojma.
 
Hteo bih da se zahvalim kolegi Nikoli Ilic, izasao mi je u susret prilikom kupovine cycocel, regulatora rasta, kupio i poslao postom. Hvala jos jednom kolegi NIkola Ilic.
 
Sta mislite do cega je ovo? Djubrivo je svuda stiglo. Razmisljam da odem jos da mu bacim KAN, tamo gde je zito svetlije. Ali sam vec bacio 300kg po ha.
picture-015.jpg

picture-016.jpg
 
DAjte brojeve tel od tih apoteka.Kod mene nema presing u litarskoj ambalazi ispod 3000din!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh