Pšenica 2013/2014

Kakva vruća voda kakvo ostavljanje ? Ako se išta lako topi onda je to urea . Sipam ureu u cjedilo prskalice kolko može , malo i navišim , dok se sipa voda crijevom (il hidrantskim il tankim svejedno ) za 5 min se sva istopi , ako treba još uree naspeš ponovo , nema nikakvih problema sa rastapanjem . Ostavi se prskalica na suncu kolko se ima vremena i to je to.
 
Pšenice su ove godine preguste i to je idealno za bolesti, zaboravljate da su još jesenas neke pšenice (ranija setva) imale bolesti a o ječmu da ne govorim i da su neke firme i jesenas prskale od bolesti, sreća u nesreći što je suša i ima vetrova da ih provetrava inače bi sve obalavilo od vlage i pepelnice.
 
Ja sam moje psenice prskao protiv korova sa Meteor i zastitio sa Cebit ,a juce prilikom obilaska imaosam sta da vidim.Pre prskanja je bila zelena a jel moze da bude uzrok voda iz kanala mozda?
rhjyao.jpg


1536uu1.jpg

evo jos slika mozda se bolje vidi moja muka
2gy7kva.jpg


- - - - - - - - - -

Na drugoj slici se vidi jedna plava buba i na prvoj ali nije ostra slika,Ne znam da obelezim gde je gospoja, ali ako se dobro pogleda ili uvelica slika vidi se.Nije tako zuta, to je zbog sunca ugao snimanja
 
Mi isli danas malo porodicno u obilazak. Prva slika supruga sa sincicem psenica Ingenio.Predusev kukuruz,
osnovno djubrenje 200kg 15 15 15.Sejano pocetkom Novembra.
23032014921.jpg

Druga slika ista prica sorta NS 40S sa tavana.
23032014922.jpg

Ova parcela nije radjena duze vreme.Predusev suncokret.
23032014923.jpg

Balaton takodje sa tavana.Pred usev jecam
23032014926.jpg

Eto neke od mojih psenica iako je odmah pala kisa posle prve prihrane u danasnjem obilasku sam primetio da se KAN jos nije u potpunosti rastopio.
Pitanje Da li smem sada raditi prskenje od korova tipa metmark,tezis,meteor i prskanje fungicidom presing ali je jos rano??
 
Danas oprskao Metmarkom. Sorta Komarom.
Fotografija0559.jpg

Već je primetan nedostatak vlage. Pretprošle (2012) godine sam na ovoj parceli zaorao stajnjak, ali mi je zafalilo za nekih pola jutra. Taj deo pšenice gde nije zaoran stajnak je mnogo bleđe boje.
 
Poslednja izmena:
Čika Branko dobar ti je komarom,pazi da ne polegne! To je i previše dobra boja za komarom,on nikad nemože imai boju kao balaton,ili ingenio,ili NS,komarom je prilično "mršava" pšenica što se vegetativnog dela tiče
 
Pa i nije toliko skup...... Samo neznam dal sme da se pomesa sa Sekatrorom prilikom prskanja ili cu morati iz dva puta... Nadam se da sme da se pomesa!!!!
Da ne prskam dva puta!!! Sve cu ubaciti iz jedanput i zastitu i protiv korova i prehranu folijarnu...
 
p3230135.jpg
[/IMG]
Moze li neko da da komentar,ja nisam strucan.Ovo se javlja pri dnu psenice.Da li je posledica nekog normalnog truljenja biljke i zamene listova ili je neka bolest,ako jeste cime tretirati???
 
Nazad
Vrh