Pšenica 2013/2014

A u šta ulažete oko proizvodnje ako nebacate đubrivo,neprskate,a kažete,citiram " Prinosi dovoljni da opravdaju ulaganja" ??? Jel to neka (j)organika?
 
Nije jorganika. Stočarski kraj sa puno stajskog djubra. Ulaganje je upravo ta količina organske materije, plodored i ljubav prema zemlji. Poslikaću u par narednih dana nekoliko parcela da ne bi ispalo kako pišem neke bajke. Nisam napisao da ne bacamo djubrivo, već da nemamo mogućnosti da nabavimo adakvatne formulacije.
 
Da, desetak kilometara od mog sela je u funkciji mlin koji melje isključivo pšenicu koja se proizvede u par okolnih sela. Ne mislite valjda da pišem nešto što nije tačno. Ne bi mi na forumu bilo ime i prezime sa adresom.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Ispada da smo mi ostali budale što koristimo đubriva i pesticide u pšenici,a to je šta po Vama ako ne omalovažavanje
Neću da se prepirem,ali nevidite sebe u svemu ovome
Izvinjavam se za :off_topic:
 
Jednostavno i kod nas ranije nije prskano sa fungicidima poneko sa herbicidima i poneko sa insekcitidima i ti su gledani popreko poput Vase sad rasprave ali jednostavno nesto se izdesavalo u klimi u zemljistu neznam ni ja agde sta je uzrocnik ovolikim bolestima itd . Malo je i ovo off ,repu glupavu koja mi je prek.... prosle godine smo prskali neznam ni ja koliko tretmana na poslu i opet je neka bolest unistila trulila u zemlji itd. i nemoguce je da opstane a da se neurade svi potrebni tretmani ,lucerku ranije nisu dosta ljudi prskali sad je isto tako nemoguce neoprskati u vecini slucajeva itd itd....
 
Kiraj, jesi li ikad vidio koliko se ohladi UREA otopljena u vodi?? Biljka se jako sokira kad ju tako hladnim sredstvom oprskas. Mi uvijek bar dan-dva ranije istopimo ureu u nekoj vecoj posudi pa po potrebi ulijevamo u prskalicu tako "odstojalu" i "zagrijanu" otopinu...
 
Da i ja praktikujem vrucu vodu pri rastapanju.Bobo samo mi nije jasno kolika je ta kolicina otopine kad je pomesas sa tecnosti koja je u prskalici:sta:zar je ne rashladi?
 
Mislis valjda da ju ne razrijedi?

Pa znamn koliko sam UREE otopio "sa strane" u toj plasticnoj kaci i znam koliko litara vode sam iskoristio... Ako je otopina 10% 10l otopine sadrzi jedan kilogram UREE
 
Nazad
Vrh