Pšenica 2013/2014

Prskali i sekatorom i larenom. Laren mi se vise svidja i njega cu koristiti u buduce. Sekator je nekako slabo delovao iako sam isao sa 10% doze preko.
 
Bitno je za naredni usev da ne ostanu rezidue na zemljistu.Ja tu da kazem jeftinu hemiju ne kudim ali pitanje sta mozes sejati kao sledeci usev.Zato sekator ili lancelot a kao i dobro resenje je mustang ali je ogranicen vremenom primene i korovima koje ima u njivi,jer je hormonac.
 
Za sad samo Sekator i to 100mil/h,razbija sve zivo,a sad sto neki prskaju kasno pa se trava malo "otme" to je druga stvar,ja deljem posle 20-tog Marta ako vreme dozvoli,krenula je trava lepo.
 
2e1ggva.jpg
bhdax1.jpg

NS 40 S Danas prihranjen sa 150 kila SANA po jutru.
 
kako se pokazao maton?on je oko 750 din litar, nije skup, sekator oko 16 e za 150 ml

Maton je herbicid na bazi 2.4d. Hormonski je preparat i vrlo lako moze da ima stetno dejstvo. Meteor, Mezzo ili neki slican preparat je bezbedniji i jos jeftiniji.Ako hoces sigurnost po psenicu i siguran efekat onda sekator, lancelot ili mustang, ali to kosta.

- - - - - - - - - -

Za sad samo Sekator i to 100mil/h,razbija sve zivo,a sad sto neki prskaju kasno pa se trava malo "otme" to je druga stvar,ja deljem posle 20-tog Marta ako vreme dozvoli,krenula je trava lepo.

Da li ides odmah i protiv bolesti?
 
Nikola sa kojim fungicidom idete u prvoj zaštiti? Galofungin, Presing? Ili nešto od skupljih i ozbiljnijih preparata? :ppozdrav:
 
Galofungina nema vise,tjs nepravi se navodno ima neku stetnu materiju,uzeo sam neki Orius Maganov,kod nas nije priznat za psenicu al preko jeste i koriste ga i kazu da je odlican.
P.S Da nebuni,akt mat. je tebukonazol isto kao i Falkon,Mystik ima je i u Prosaru....
 
Prosle godine sam radio sa Lancelot i mogu reci da je odlican,jednu njivu sam oprskao sa slabijom dozom pa je sporo delovalo a ove ostale je ocistilo skroz,lancelot cisti redom.probao sam i Sekator i prezadovoljan sam,oprskao sam psenicu mom tastu a njiva je bila puna kukoljom na uputstvu nepise da unistava kukolj ali unistio ga je sve do jednog.
 
Neki dan sam imao lepo iznenadjenje, jedina strana koju nisam gledao na njivama pod psenicom ima "oziljke" od bauljara, mada sam kao uveren da to nije bilo tako jesenas, ali nemogu tvrditi nista...

Vidi se otprilike dokle je bila psenica (do ovog sveze spremljenog), sta mi je sada ciniti, jeste da je kasno, ali bojim se da nenastavi sad sa lepim vremenom, da li da ga prskam, ili da cekam da izvremeni pa da on opet krene?


Inace psenice prihranjene juce pre podne, bacen AN, i taman po zavrsenom poslu pocela lagana kisa, idealno :osmeh:
 
Prskaj cim ti vreme dozvoli jer se bauljara neces trsiti tako lako!Ja ga jesenas nisam imao ni na jednoj njivi i kada sam prihranjivao psenicu zamalo se nisam slogirao kada sam video sta mi je uradio na psenici za kratko vreme!
 
Nazad
Vrh