Pšenica 2013/2014

Ingenio slikan pre par dana prilikom prve prihrane.Krajem marta druga doza.

2hg7qde.jpg


18m5b4.jpg
 
@Kris80
To je moj Old Trafford:osmeh: ma nece mu biti ništa dice se ono,još uvek je to trava. Prošle god sam ulazio u njega 15 aprila i prskao ga a bilo je dosta veće pa se podiglo iza tragova,tek na drugom prskanjiu u maju kad sam išao tu se više nije moglo podići.
 
Neznam daj bože da je tako kako kažeš,ja sam moje pšenice prihranjivao u subotu i tu gde sam ugazio točkom zgnječio sam pšenicu i pukla je stabljika.:ppozdrav:
 
Kada više nema verovatnoća za neke jače i trajnije mrazeve,pod uzlovom da nije vlažno da lepi
Mi ćemo prvom prilikom kembridž i gaspatos
 
Da li bi smeo da izvaljam psenivu sa obicnim valjkom ali ima one sipke po nejmu nije glatki valjak cist.... I tezak je kao zemlja....
 
Nema to veze
A vi ste ko deca u toaletu u vrtiću - koliki je čiji
Sad je to zelena trava - i naprotiv ta napredna žita po meni i NISU za radovanje
 
Zito je sad bas veliko.... Neznam dal i da ga valjam,valjao sam posle setve... Komsija me ubedjuje da nediramo nista.... Probacu na nekim parcelama mada neverujem da ce kod meen moci skoro da se valja pala je dobra kisa...
 
Necu da se raspravljam ovde igri nema kraja.. Ciro druze valjaj slobodno vidis da i ovaj valja sa kembridz valjkom nema veze sto je tvoje zito 5 puta vece.. ma opusteno :ppozdrav: Valjanje je samo da se uspostavi vlaga kad se zemlja podigne od mrazova ove godine za tim nema potrebe.. I opet ponavljam svako je gazda u svom dvoristu pa nek radi kako misli da treba..
 
Da li psenicu moze ovih dana prskati protiv trave i sa kojim herbicidom bi to bilo najbolje.
 
Nazad
Vrh