Pšenica 2013/2014

Danas sam obilazio moje psenice,evo nekih slika:
img20140311155701.jpg
ova njiva jesenas nije valjana pa je niklo saroliko i jos uvek se poznaje,ostale su bile valjane i nicanje je bilo ujednaceno,Licno kod mene,nikad vise bez valjka...
img20140311155415.jpg
visina vlata je negde 12-15cm u svim psenicama(ova je cisto slikana za primer) nekako mi suvise brzo napreduje,razmisljam da primenim regulator rasta.Kakva su vasa misljenja?
img20140311160046.jpg
img20140311160108.jpg
 
Truya 86... Vecu psenicu nisam video. Kad si je sejao i koja je to psenica? Praticemo te do zetve pa cemo cuti rezultate, bas me interesuje.

- - - - - - - - - -

Kish... mislim da je ipak gorusica.
 
Truya 86... Vecu psenicu nisam video. Kad si je sejao i koja je to psenica? Praticemo te do zetve pa cemo cuti rezultate, bas me interesuje.

- - - - - - - - - -

Sorta je Renesansa,prosle godine sam je prvi put sejao i pokazala mi se odlicno na nasem terenu,inace pored nje sejao sam i Simonidu u nesto manjoj kolicini.I mene je iznenadilo koliko brzo napreduje,pre 2 ned. je dobila prvu prihranu i bila je na svim parcelama duplo manja nego sad.Drugu prihranu planiram krajem meseca.Slika ce biti i kasnije u temi,ako bude teklo sve po planu nadam se lepom prinosu...:ppozdrav: Edit: sejano je sredinom oktobra.
 
Danas sam obilazio moje psenice,evo nekih slika: ova njiva jesenas nije valjana pa je niklo saroliko i jos uvek se poznaje,ostale su bile valjane i nicanje je bilo ujednaceno,Licno kod mene,nikad vise bez valjka...
img20140311155415.jpg
visina vlata je negde 12-15cm u svim psenicama(ova je cisto slikana za primer) nekako mi suvise brzo napreduje,razmisljam da primenim regulator rasta.Kakva su vasa misljenja?


Druže ti na toj pšenici već imaš neke živuljke,neke bubašarge
 
Kan šta drugo , čini mi se da je tamo kod vas uglavnom kisela zemlja . Oćeš li sijati nešto poslije tritikalea jer rano ide u silažu , kukuruz rani možda ili soju ako nije previše kiselo ?

E pošto nisam na vrijeme procitao ovaj post,sada bi bio bacen kan,a ne urea kako sam bacio,išlo je jaće od 150 kg/ha,na jednoj parceli od 35 ha tritikale će se ostaviti za siliranje dokle mu bude trebalo jer smo prošle godine ga silirali prezelenog i cak nam se silokombajn štopo radi toga,pa daj ga otvaraj i ćisti,tako da će se ostaviti da dozri koliko treba,a svakako je parcela na 1000 metara nadmorske visine i znamo već da tu druga žetva ne uspijeva,a na drugoj parceli od cca 8 ha ide kasnije dio sirka i dio postrnog kukuruza,maximalna fao grupa 280 pa ćemo vidjet šta ce da bude,jer je prošle godine bilo kukuruza visine i metar i po a i tri i po metra(govorim o postrnom kukuruzu)ali glavno je samo da ima dovoljno vlage,a na još jednoj parceli od cca 1,5 ha ide poslije tritikale krompir pa cemo vidjet šta ce tu da bude,sve što sam naveo izgleda pomalo ludo jer su prošle godine bile izrazito sušne,ali uz zaljevanje i malo više truda će to da bude uredu,a zemlja nam nije kisela,a soju trenutno nemam u šta iskoristit kada je požanjem tako da nemam nju svrhu sijat uopšte.Ove godine cemo probat i sa sirkom pa cemo da vidimo kako ce da bude

P.S. Prošle nedjelje sam išao po umjetno kod Rapića u Gradišku,tamo se Sava dosta izlila kako sam vidio,a Rapić ima neke sorte sirka pa cemo vidjeti koji cemo sijati :)
 
Muratović što se nisi javio da kafeišemo. Da Sava je opet izlila , nemam tamo njive ali i prošle godine je bilo tako , ljudi nisu mogli sijati do samog kraja maja . Ja sam poslije Srpca prema Topoli . U tim dijelovima gdje rijeke izlivaju niko ni ne sije pšenicu , samo kukuruz i soja pomalo . Jako je zanimljivo (iako nije za ovu temu ) da su skoro svi koji imaju kukuruz blizu Save imali nezapamćen napad zlatice podzemne iako drugu godinu zaredom Sava poplavi i voda se zadrži mjesec dva.
 
Nazad
Vrh