Pšenica 2013/2014

Minđušar da ne bude malo kasno 1.maja za drugu prihranu?Ja sam u petak završio prvu prihranu taman je zalilo 10-tak litara kiše,drugu planiram krajem marta početkom aprila.
A juče sam ovršio i obračunao oko pola jutra , još samo da isplate Rusi!!!
 
Nikad nisam bacao drugu prihranu pre kraja aprila,jer mi je neizvodljivo,uvek setvu završavamo oko 1.maja,pa krećemo u prskanje pšenice i prihranu
 
Evo koja sličica,mada sam bio fokusiran na tragove vibratora i džipova zbog naplate štete jer tu gde su gazili nije u trasi nego su zaobilazili kanal.
Pšenica Balaton ,setva 1.11.2013 predusev sojište,tanjirača +RD pa setva ,120 kg /kj Map jesenas.Zemlja šlj klasa ,slatine dosta,vidi se na slikama.
 
Sad sam baš gledao brodski dnevnik koji vodi posada,na pšenicu 2012/2013 je druga prihrana na 130kj u vidu 100kg/kj bačena 21.aprila,dok je prvo prskanje bilo 5.maja na 100kj i 6.maja na ostalih 30kj, sa Starane+Tezis+Zamir+NurelleD+BioplantFlora
 
Kako ste zadovoljni bioplantom? Da li ste probali ekobooster2?
Recite mi da li ste imali trave u njivama i krajem marta ili su njive bile uglavnom ciste?
 
Lepo to izgleda Robi, ja sam pre vikenda prehranio psenicu i poprilicno se razocarao u njeno stanje. Dosta je pozutela od mraza, posejali na vreme ( oko 5.10), bacili mapa i ureee jesenas bilo toplo i zito previse narastilo, pa je mraz imo sta da radi.
Te posledice mraza se na apachu vide, dok ingenio je skroz zelen.

nemoj tako "slagira cu" se. kako onda nasa psenica izgleda tamo u Beodru gde je bila detelina - mislim da smo sejali isti dan +- dan-2?
 
Posle prihrane, psenica je dobila jako lepu boju i dosta je zivnula...(cesto slikam istu njivu jer je jedina blizu kuce)
122ix6f.jpg
neccvn.jpg
 
Sinoc zavrsio prihranu psenice i jecma,ostale jos 2 parcele u njih nisam mogao uci mekano bilo i taman sinoc dodje malo kise:ppozdrav:.
 
Sobzirom na datum , ukoliko psenica nije ni jednom do sada prihranjena sta preporucujete , prihranu od jednom polovinom marta ili iz dva puta pocetkom marta i aprila ? Djubrivo na meniju bi bilo SAN...
 
Stigao danas zupčasti za rasipač,razbacio danas veštak iz koša,koji već 7dana stoji u njemu,i ujedno završio prihranu ove njive,sutra idemo da prihranimo još šta je ostalo

Picture001-14.jpg


To je Komarom sejan 20.10.,njiva peskovita,4.klasa

A slikano sa mojom starom nokiom 5800,koja je u decembru napunila 3god,u septembru će moći u vrtić
 
Nazad
Vrh