Pšenica 2013/2014

U pravu si. Basf je proizvodjac. Moja greska. Znam da sam ga doneo iz Pivnica prosle godine pakovanje od 10l je bilo. Mislim da ima i litarsko pakovanje. Cena je bila preko 600din jer dok smo mozgali da li prskatii sa tim ili ne vreme prolazilo i nigde blize nisam uspeo naci. Mislim da vredi oprskati narocito zita koja imaju visu stabljiku. Prijatelj je jedne godine radio i sa modusom od syngente i dobri su bili rezulati, samo sto je prilicno skuplji.
 
Probaj da se savetujes sa nekim agronomom tamo kod tebe.. Ne moguce je da bacis toliko prihrane a da ti rod bude nikakav. Pa ovde po vojvodini ja znam ljude koji su pucali na prinos od 10 000kg/HA.
Moje preporuke da radis analizu zemlje da vids kavo zemljiste imas kiselo ili bazno pa da znas i na kojem djubrivu da potenciras. Mozda ti je problem i u semenu..
 
Posto sledece nedelje planiram da uradim prvu prihranu KAN-om u kolicini od 250kg/ha, da li posle toga odmah da povaljam psenicu ili kasnije posle nedelju,dve,... ???
 
Simonida, prihranjena sa 200kg/ha pre par dana.
vglzsm.jpg
 
Još kad bih ti rekao da je ovo bez osnovnog jesenjeg djubrenja :bravo:jedino je vadi što je tu razorana detelina i zaorano dosta zelene mase.
Setvena norma bi trebala biti oko 250-270 kg/ha po nekom mom proračunu i njihovoj preporuci ali ja sam išao sa 280kg/ha jer sam se plašio retkog žita zbog lošeg iskustva iz prošlih godina. Prvi put je sejem ove godine pa videćemo kakva je na poleganje a taj hektolitar kod nas niko i ne gleda još uvek kad otkupljuju. Mada kod nas kažu da dok žito ne polegne nemože dobro ni da rodi
 
Nazad
Vrh