Pšenica 2013/2014

Oko 30% volatiziralo... Po slobodnoj proceni, ali jako je to tesko proceniti, zavisi i one 2L kada su pale posle bacanja... I to je uticalo da se urea malo rastopi...
 
Simonida sejano 26.10

1_63325687_DSC_0074.jpg
 
Šta preporućujete za gnojidbu tritikalea,predsjetveno je išlo oko 200 kg/ha 15 15 15,šta sad da koristim,jer će svakako taj tritikale u silažu,pa mi treba masa,a trenutno je visok oko 20 cm,a prošla kultura je bila postrni kukuruz
 
Bačena na polovinu površina pod pšenicom u petak prva tura prihrane,amonijum sulfat 130kg/kj,a na ostalo kad stigne zupčasti kaiš za rasipač (puko pa iskrivio ventile)
 
Šta preporućujete za gnojidbu tritikalea,predsjetveno je išlo oko 200 kg/ha 15 15 15,šta sad da koristim,jer će svakako taj tritikale u silažu,pa mi treba masa,a trenutno je visok oko 20 cm,a prošla kultura je bila postrni kukuruz
Kan šta drugo , čini mi se da je tamo kod vas uglavnom kisela zemlja . Oćeš li sijati nešto poslije tritikalea jer rano ide u silažu , kukuruz rani možda ili soju ako nije previše kiselo ?
 
Lepo to izgleda Robi, ja sam pre vikenda prehranio psenicu i poprilicno se razocarao u njeno stanje. Dosta je pozutela od mraza, posejali na vreme ( oko 5.10), bacili mapa i ureee jesenas bilo toplo i zito previse narastilo, pa je mraz imo sta da radi.
Te posledice mraza se na apachu vide, dok ingenio je skroz zelen.
 
Ja sam danas obilazio njive da vidim da li je osusilo, pa moglo bi se sutra poceti sa prihranom, nego de mi recite mislio sam ici sa kanom 250kg po hektaru,dali da idem na dva puta ili odjednom da to bacim?
 
Da, samo bi ja ukupno toliko išao po katastarskom jutru a ne po hektaru,pa onda u dva puta 60% sad, 40% oko 1.maja
 
Poslednja izmena:
Koliko vremenski moze djubrivo da sedi a da se ne istopi, mislim da ne izvetri, planiram kan za prihranu, ali je zemlja previse suva, a kanu treba dobra kisa da ga istopi, a kise ni na vidiku?
 
Koliko vremenski moze djubrivo da sedi a da se ne istopi, mislim da ne izvetri, planiram kan za prihranu, ali je zemlja previse suva, a kanu treba dobra kisa da ga istopi, a kise ni na vidiku?

Opet manja šteta Kana na suvom nego uree . Pokušaj pričekati najavu kiše .

Kad bi nabavio Yara Amidas ureu (tačnije urea - amonijum sulfat u jednom )to bi bio pun pogodak za suvu zemlju , em ima Sumpor.
 
Nazad
Vrh