Pšenica 2013/2014

danas sam zavrsio prihranu za prvi put baceno je 200kg ureje po hektaru a za drugu turu kupio sam kan i planiram da bacim 150kg po hektaru dali je dovoljno
 
Recite mi sta ima od sredstava protiv poleganja a ne samo da ojacava koreni sistem nego da nemoze i u stabljici da polegne ???
 
Citao sam da zemlja ne moze da usvoji vise od 60kg azota /ha odjednom! Tako je npr u nemackoj zabranjeno da se baci vise od toga! Vidim kod nas se 100kg lako predje, bar po pisanju na forumu!
Ja ostajem na 100urea+100an
 
Recite mi sta ima od sredstava protiv poleganja a ne samo da ojacava koreni sistem nego da nemoze i u stabljici da polegne ???
Koliko sam ja ovde na forumu shvatio citajuci o tome ,oni uglavnom deluju i na jacanje koljenca i zaustavljanje porasta .Valda sprecavaju deobu celije pa stablo vise deblja i cvrsne a malje ide uvis .Slicno kao prskanje zaperaka u duvanu .Ostane taj broj lista lkoji si odredio ,ali budu debeli i kvalitetni.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
i ja sam danas odrradio prvu prehranu,isao sam mesavinu 50kg/kj ure-e i 50kg/kj san-a.drugu prehranu idem sa 100kg/kj san-a za jedno mesec dana-kad vreme dozvoli
 
Nazad
Vrh