Pšenica 2013/2014

Juče završili prvu prihranu, generalno ranije posejane lošije izgledaju.
 
Sorta simonida. Prva prehrana uradjena 28.01.
oqk0.jpg
[/URL][/IMG]
qmun.jpg
[/URL][/IMG]
v4d5.jpg
[/URL][/IMG]
5vob.jpg
[/URL][/IMG]
tjur.jpg
[/URL][/IMG]
7e7w.jpg
[/URL][/IMG]
f977.jpg
[/URL][/IMG]
 
Setva 15. oktobra, predusev krompir, 300 kg/ha. Evo i pobede, koja je na oko nesto losija, isti datum setve i norma, predusev soja:

IMG_5480_1.jpg
 
Psenica sejana dvadeset i nekog oktobra sa 120 - 125 kg semena "sa tavana" po KJ. Neznam napamet ali je ili Ingenio ili Euclide. Danas uradjena prihrana sa 150 kg Uree po KJ. Ako ne bude padala kisa sutra planiram da predjem preko njih sa kembridz valjkom. Slikano je sa bzvz telefonom i boje su skroz nerealne i uzivo izgleda mnooogo bolje.



5dqc7l.jpg


skuaf5.jpg
 
Svašta čujem i čitam.Ima li neko da je uvideo boljitak posle valjanja u proleće?

Ilija Bjelic godinama radi oglede sa ponavljanjem u Pss Zrenjanin, valjanje sa glatkim, kembridz valjkom u prolece i jesen. Naravno postoji kontrola nevaljano uopste. Rezultati su veoma zanimljjivi od godine do godine, uglavnom nekada nepostoji statisticki znacajna razlika a nekada postoji. Nisam dalje pratio njegov rad i da li je nasao odgovor u kojim godinama dolazi do statisticki znacajne razlike,na kojim tipovima zemljista i u zavisnosti od koje vrste predsetvene pripreme. Mnogo faktora moze na to da utice sigurno.
 
Svašta čujem i čitam.Ima li neko da je uvideo boljitak posle valjanja u proleće?

Verovatno se secas da sam pretprosle godine kukao kako mi psenice nisu nikle a sejane su pocetkom novembra ( jos si i ti komentarisao ). Te psenice su mi nikle u februaru ispod velikog snega. Kada se sneg otopio bile su skroz braon boje i ninasta nisu licile. Negde u martu sam uradio sa glatkim valjkom i posle dve nedelje se nisu razlikovane od komsijskih psenica koje su bile pojam u odnosu na moju.
 
Ove godine prvi put imam PKB Talas i Euclide pa me interesuje da li je neophodan tretman regulatorima rasta za ove sorte, prihrana Urea 250kg/ha? Unapred hvala...
 
za dan dva bacicu ureu u psenicu,rusku 200kg/ha nikad nisam bacao vise od 2kg strah me da ne polegne... :sta: a u jesen bacen map 170kg/ha
 
Balaton stigao sam da ga zatinjiram ali ne i da ga zadrljacim,bice odlican,njiva je jaka,prosle godine bacen 8kg npk po aru ali u bostanu na jesen nisam nista bacio a sda cu mozda ureu ili kan dva puta po dva ipo kg.bice ludnica kada krene bokorenje,samo da vreme posluzi,baceno je oko 2kg semena po aru.
img20140210154244581.jpg
[/IMG]Balaton malo mracna slika ali psenica radi,primecujem napedak.samo treba baciti djubrivo nadam se neki dan.
img20140210154231698.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
strucker@
Komsija jesu li ti obe psenice na istom delu atara?
Pobeda jeste malo na slici kao losija ,ali moze na kraju da te iznenadi.
 
Svašta čujem i čitam.Ima li neko da je uvideo boljitak posle valjanja u proleće?

Ja sam kod mog drugara to video imao je u proleće pšenicu koja je trebala da se setvospremira kolko je bila loša i došao je kod mene uzeo traktor i od njegovog prijatelja glatki valjak i povaljao.Kad sam mu kosio pšenicu znam da je imao preko 30 meteri po jutru apača sa prihranom od oko 100 kg uree po jutru što se jako dobro pokazalo ali ima godina kad je ta agrotehnička mera u proleće čisto gubljenje vremena u to sam ja sam uverio!!
 
Zelim da vam ispricam jedan dogadjej vezan za pobedu od pre neku godinu,imao sam problem sa nicanjem,niklo je mozda kao da je baceno 15o kgh ali niko nemoze da zamisli kakva je to psenica bila,bila je tako snazna,izbokorila je po sest sedam iz jedne semenke,stablo snazno,klas dugacak pun zrna,prinos preko 6th ali bila je toliko retka da je to nemoguce sve dok nije dosla prolec,mislim da imam slike negde
attachment.php
To je ta na pocetku Balaton a tamo Pobeda jos bolja od Balatona,prinos vrhunski,djurenje 300kg npk i 4ookg kana u prihrani.
 
Nazad
Vrh