Pšenica 2013/2014

Iskreno neznam šta sam mislio .Ali to je to .Ja bacam 25 kg po dunumu 3x15 to je po aru 2.5 kg.
 
35o kg po hektaru 3*16 ruska, i na prolece 300kg kana iz dva puta. e sad sta je najbolje staviti u prskalicu od folijarnih djubriva za preh preko lista
 
Evo i mog NS40.Setva krajem oktobra(25-26.10).
fotografija12661.jpg

fotografija12651.jpg
 
Ravnao sam put pa sam tu i uslikao bokorenje.U njivi nije kriticno,ima vlage cim se pomeri gornji sloj.
 
Ne bih se slozio sa jednim od clanova, Dencic je izvanredan strucnjak a sad ne znaci da ga uvek treba slusati jer uslovi i zemlja nisu isti svuda u srbiji, psenica radi sada kad je vreme lepo sto nije bas najbolje jos je trebala da miruje tako da bi one kasnije setve i one losije psenice trebalo prihraniti sad a one koje su se dobro razvile sacekati jos 15-20 dana cisto da se vidi sta ce biti sa vremenom... Naravno svako radi kako misli
 
psenica radi uvek i kada je lose i kada je dobro vreme,psenica je ziva stvar jer da je drugacije ona bi uginula,moja psenica je josuvek ziva jer je zelena a za mene rast i razvoj psenice pocinje krajem marta kada temperatura bude preko 20c i kada odem na njivu i vidim da ima razlike u porastu i naravno jako bokorenje koje je karakteristicno za tople prolecne dane,ovo sada je cisto prezivljavanje,rast je stao pre dva meseca,svakog dana vidjam psenice i nisam video promene na bolje vec na gore,golomrazica je ucinila svoje ali nema razloga za strah decenijama unazad uvek nesto ne stima,uvek nesto smeta pa na kraju ispadne dobro jer je najvaznija prolec za psenicu ako nas vreme posluzi tada bice sve dobro.
 
Jel ima tko kakav savijet za gnoidbu psenice,nisam nista od gnoiva bacao na jesen,e sad neznam sta da bacam i kad,a nisam ju ni spricao protiv korova
 
ako dadne vrijeme baci prvu ruku u februaru a druga početak aprila.Šta ćeš bacati zavisi od zemlje,ako je kisela onda KAN ako nije može prva i Urea.Koliko vidićeš kako izgleda a pošto nisi ništa davao u jesen ispod 250kg/ha u prvoj ruci nebi išao.Kažem zavisi kakva je zemlja jel plodna ili ne.Zaštita od korova i zaštita lista je tretiram odjednom kad prođe opasnost od mrazeva.
 
Evo nekih mojih psenica koje sam danas uspeo da obidjem... Nisu bas sjajne po meni ali su prosecne,po meni jedna od losijih godina jos ima psenice koje nije nikla.. :sta:

img2584.jpg


img2590.jpg


img2585.jpg


img2590.jpg


img2587.jpg


Ja mislim da su prosecne i da netreba brinuti ipak je to psenica... :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Najbolje sretstv za obilazak psenice i trovanje miseva.. :osmeh: Jeste da je tesko obici svu psenicu ja danas nisam uspeo... :osmeh:

img2603.jpg
 
Nazad
Vrh