Pšenica 2013/2014

Biće nešto ali sve zavisi dalje od vremenskih uslova, najbolje bi bilo da je pokrije sneg i onda mir.
 
Da pitam za savet, posejao sam na jednoj njivi psenicu 19 novembra, i nije bilo vlage da nikne, kad je pala kisa onda je zazimilo danas otisao da je obidjem kad vidim da tek sad izlazi iz zemlje, ali iz traktora se nevidi da izlazi, tek kad se sagnem. Da li je neko imao iskustva sa tim? Da li ce biti sta od te psenice na kraju?

Nista ne brini prosle godine je moj komsija sejao Psenicu i Jescam pocetkom Decembra... Imam slike kakva je bila Psenica u zetvi... Sad joj najvaznije da ima vlage i najbolje bi bilo da padne sneg... Pose u prolece je neces poznati... :ppozdrav:
 
Kad će onda proći fazu jarovizacije ,bokorenja i ostale karafeke za koje je potreban odredjeni vremenski period baš u zimu.
Svima toplo preporučujem sejanje u optimalnom roku ako je moguće. Sejem je od svake god ,a najkasnije je sejana polovinom januara.
 
Poslednja izmena:
nemas razloga za brigu,ako je nikla dovoljno gusto i ako posluzi vreme moze da rodi odlicno,ovo kazem iz iskustva jer desavalo mi se da ne stignem da posejem u optimalnom roku pa na kraju bude sve ok.nebi bilo dobro da budu jaki mrazevi ali ako padne sneg onda nista ne smeta.sve je to sada trava,videcemo sta ce biti od kraja marta pa nadalje.
 
- - - - - - - - - -

evo i moje psenice na jednoj njivi, ovde mi je mnogo losa neznam zbog cega nekako je retka i mala u odnosu na druge
15me7gn.jpg

314aw0k.jpg

2m7bz9c.jpg

v61211.jpg

i sta mislite o prihrani ja sam razmisljao da idem jednom sa 3kg kana, ili je bolje podeliti 3kg u dva puta
 
Ovoj ce trebati prvo dosta kise, zatim srece, pa tek onda vestaka. Kad dodje do toga da joj i to treba baci bolje iz dva puta u odnosu 60 prema 40.
 
Ne bi bilo loše da se sad ovih dana pređe polako sa glatkim valjkom
Pa trebalo bi prvo obići njive.Ako se tone pri hodanju onda bi trebalo uhvatiti ovo idealno vreme i izvaljati.Nisam primetio da je kod mene još igde potrebno.Kad smo trovali miševe blo je dobrotvrdo_Ovi što posle setve nisu valjali neka obavezno obiđu njive.
 
Treba sigurno, noge propadaju i todosta...zemlja se nadigla,ali opet mislim da nece smetati jer je lepo vreme i jos se koren razvija.
 
Danas bio da izravnam njivu pod psenicom gde mi je psenica izcezla(pisano je o tome)
Presao sam ponovo po parceli cisto da vidim jesu li misevi otvorili rupe gde je pre dve nedelje stavljan mamak.Imao sam ponovo dosta posla jer sa susedne njive je prava najezda miseva.Posle repe,njiva uzorana i ispod svake grudve misijih rupa...
Ni susedne parcele nisu bolje prosle od moje sto se tice buljara...bice prskanja u tom delu atara....

2d6o6s4.jpg
 
Ukoliko je neko upoznat s izvoznicima psenice i ostalih zitarica u rifuzi, neka mi se javi na pp.

Postoji mogucnost povezivanja sa kompanijom http://www.kssl.ru/ u vezi direknog dogovora izmedju izvoznika i vlasnika brodske kompanije (bez posrednika-speditera) za recni, prekomorski i prekookeanski transport!!!

Nase je samo da ih spojimo, ukoliko se dogovore, sledi lepa nagrada!!!!!!

- - - - - - - - - -

Poruka za Banatka (izvinjenje ostalim forumasima)) Ocisti prozor sa primljenim porukama, nemogu da ti je posaljem
 
Kod mene u ataru Psenica nikad jadnije i gore nije izgledala!!!!! Danas obisao neke pracele i svuda je Psenica nekako zuta a vec o Jecmu da i ne govorim... Retke su Psenice koje se zelene bas bas... Neznam zasto je tako,dal ovo ne prija psenici dal bi joj vise prijao sneg??? Neznam dal moze to da naskodi psenici... Kod mene su dve parcele nekao tako zute u tom delu atara su sve pozuutele neznam zasto... Kakvo je stanje kod vas??? A suvo je katastrofa!!!!
 
Nazad
Vrh