Pšenica 2013/2014

Samo osisali od gore. Ma poneo haubu od auta pa preklapao 4haube kao jedan auto.
Na par rupa sam video onako...kao da je neki gmizavac ulazio utabana zemlja.
 
Evo slike od danas. Miseva nema a nisam ih ni video u zadnjih par godina...
1zy7yqb.jpg
142ybtu.jpg

2mysrpy.jpg
 
U 11, 12 mjesecu bilo sam par dana sa oko -2,-3 stepena.
Ove godine ni blizu tome.
Kako ce se to na psenicu uticat?
oce bit vise bolesti u proljece i vise poljeganja jer se mozda nije ukorjenila?
 
Danas bio malo da trujem mause.... Trovao sam ih Kremom... :haha:

img2611.jpg


img2608.jpg


- - - - - - - - - -

A u povratku naidjoh na ovakvu psenicu.... Ne verumem da je odavno posejana...

img2612.jpg
 
@cira92
Kolega uporedi ove dve psenice u Julu, sada da se uporedjuju nema baš nekog smisla.
 
@cira92
Kolega uporedi ove dve psenice u Julu, sada da se uporedjuju nema baš nekog smisla.

Uopste mi nije bila namera da ih uporedjujem.. SAmo sam hteo da istaknem da se kod mene u ataru do skoro sejala psenica.. E sad kako ce to da izgleda neznam... Najvise sam postavio ovu sliku zbog jednog naseg clana koji se plasi jer je malo zakasnio sa setvom... Nejgova sigurno nece mariti kao ni ova skoro sam siguran.... :ppozdrav:
 
Ja bih dao 2 ha. ove donje za 1 ha. one gornje gde je biciklo.Tokom zime a najbolje ispod snega pšenica prolazi 2 -3 faze u svom životu.To su jako bitne faze za daljnji razvoj i konačni rod.Ova donja to neće proći nikako pa ako nenikne za mesec dana bio bi bolje da je tu jara pšenica. Ako bude jake zime sa snegom možda će i nadoknaditi nešto.
 
Danas malo obišo njive. Bc-ova pšenica (moram pogledat u evidenciju koja je sorta jer ih ima više na istoj njivi, a zaboravio sam redosljed) sijana 31.10., 150 kg/kj. Miševa nema, al zato trava lagano raste.

oqhy88.jpg
 
Kad je najbolje, a da ne zeznem psenicu? Po mom razmisljanju pocetkom proleca? Greska ili??
 
Treba jos sacekati sa radovima... U nekim godinama sad se nemoze stici do njive a kamoli nesto raditi od snega!!!! Sad svi pozurili danas pun atar traktora samo oru,tanjiraju,spremaju,prskaju... Iz sale kazem da ce za nedelju dana da pocnu da seju!!!!
 
Nazad
Vrh