Pšenica 2013/2014

Pa skoro je ejdino sa ovim moguce sad brzo obici atar koliko su zemlje izneli na put a neki ga i izorali!!!!!!!!! ::jako_besan::

- - - - - - - - - -

Evo psenice koja mi je najlosija po meni.. Kasno sam je posejao (zadnju) njiva je bila zakorovljena minimum 10god (posejao sam je samo da bi njivu posle prskao totalom), mada se ensto ne sekiram bice to dobra njiva,zakup ne placam samo da je jos doteram u red,pa neka ove godine bude sta bude,sta da radim...
To je ona ista psenica o kojoj sam vec pisao..

img2589.jpg
 
E ovo se zove posejati tacno 180cm siroko :osmeh:
Naisao danas na to pa reko da slikam i izmerim sirinu, da nije usao kod komsije :haha:

dsc04012.jpg
 
Tu nije toliko opasno ako on ulje kod komsija,nego sta ce da ostane ako komsije odoru njemu.:osmeh:
 
Druze nije to moje, to je od komsije pored mene i mene zivo zanima kako ce to pokositi. Ja tu imam 60700 m² a on celih 720 :osmeh:
 
PA koliko te parcele imaju ari??? Pa kako je moglo tako da s epodeli ljudima??? To u mom ataru nema,ima malih parcela tipa 20-30 ari ali ne tako uske... (mada kad je vec bila komasacija neznam zasto ostavise 20-30ari!!!)

- - - - - - - - - -

Ovo je najzesce kad treba da se prehrani ta psenica kojim rasturivacem raditi.. :haha:
 
PA koliko te parcele imaju ari??? Pa kako je moglo tako da s epodeli ljudima??? To u mom ataru nema,ima malih parcela tipa 20-30 ari ali ne tako uske... (mada kad je vec bila komasacija neznam zasto ostavise 20-30ari!!!)

- - - - - - - - - -

Ovo je najzesce kad treba da se prehrani ta psenica kojim rasturivacem raditi.. :haha:

Ova parcela ima tacno 7.2 ara :osmeh: i na prodaju je pored mene 1500e ni evro manje ili arenda 80e.
Mislim da ce on to pre vrsidbe kada zito jos bude naliveno ali mekano pokositi rotacionom kosacicom, i odneti kuci da hrani stoku, jer jednom sam kod mene u soji pre jedno 6-7godina, nasao tragove traktora, a psenica je bila pokosena, tako da mu je to jedino resenje gledano sa moje strane.
 
PA finu cenu ti je on ponudio za arendu kao da uzimas 80 ari a ne 7... :haha: Stvarno je dobio covek parcelu... :haha:
 
E ako negde ima cudnih njiva to je kod mene u sumadiji ali ovo ovakvo nema :haha:ima parcela od 10 ari ali drugacijeg oblika.
 
To mi I cale kaze da ih magla ubija, ja sam danaz isao po njivi I nasao na 2 mesta da su obrstili povrsinu kao neki manji auto...sutra bih da odem malo da ih prihranim za svaki slucaj.
 
ih kod nas ih ima more, ni ne vidis dok ne predjes celu njivu, pre Bozica trovali al ponestalo municije ... trebali bi nastaviti ovih dana
 
Nazad
Vrh