Pšenica 2013/2014

Kris neplasim se ja zakorovljene njive kad je orem za psenicu.. Prskam sve njive pod Psenicom Sekatorom...
 
Ćiro,probaj i neupaljeno kukuruzište, nećeš ni to orati.
Mozda će samo ruznije izgledati, ali to nesmeta pšenici.
Mislim da imaš vrlo dobru (tešku) tanjiraču i za to.
 
Ja sam tanjirao Ferdzom i malom tanjiracom dva prohoda kukuruziste, nisam palio i bilo je puno ostataka, mislim da je i to pomoglo posto je zito bilo nikad bolje.
 
Tanjirao sam neke njive na kojima je ostalo lisce i dobro se uradilo nemam zamereke... Psenica je lepo nikla... Jedna njiva me muci neznam sta joj je!!!! Posltavio bi sliku ali lose se vidi!!!

- - - - - - - - - -

Evo mi naj losije psenice!!!!! Ubedljivo moja naj losija (mada sam vidjao losije po ataru) ali ja nisam zadovoljan... Parcela nije radjena 10god da ne kazem vise pa da preteram... Ove godine mi je vlasnik dao da je radim djabe samo da vise ne stoji u korovu... JA sam je izorao i istanjirao.. Evo sad na sta lici psenica... Kajem se sto je nisam samo tanjirao!!!
Mnogo je bilo suvo i dzombe gomila.. Ima mnogo Psenice koja jos nije iznikla to sam proverio..

p041213143401.jpg
 
trebao si valjati

Nisam mogao da stignem sve da izvaljam!!! Imam neki valjak koji jedva pokriva tragove od IMT 539!!!! Kad cu sa njim da izvaljam preko 20h!!!! Sad mi je uplanu neki veci vajak bar 3m da bude... Ali gde bas ova da mi ostane!!! :udri: Danas sam bio ona stvarno ima psenice po dole vidi se ali tek sad krece da nice od ovog sega sto se rastopio...

- - - - - - - - - -

Pa vidi se dzombe koje su bile!!! Njiva nije obradjivana da ne preteram 10god!! Sa desne strane slike se vidi tu je bolje nikla ali je tu bila njiva strnjika pre jedno 4-5god a sa leve strane slike je bila livada od kad znam za sebe pa se tu gore spremilo!!!!
 
Mislim da ce biti sve uredu sa njom jer stvarno sad krenulo svako zrno Psenice da klija od ove kise i snega... Inace pre ovoga je stajalo kako je sejalica posejala koliko suvo bilo!!!!
Slikacu u prolece da vidite kako je ispalo... Ne jedem se bas mnogo njivu prvi put radim posle mnogo godina i jos nista nemam da platim,za prvi put nek bude sta bude... Seme je Simonida sa tavana....
 
@Cira92 trebao si da je izores i da posejes na prolece kukuruz pa posle psenicu, iz licnog iskustva sam primetio da psenica(bar u nasem kraju) ne uspeva bas na njivama koje nisu radjene vise od par godina... A ova tvoja nije radjena 10god. i da si je samo tanjirao nebi to bilo to! videces kada stigne do vrsidbe!
 
Pa da sam je posejao Kukuruz ja ne bi znao sta bi sa Korovima!!! Tu nema kojeg korova nije bilo prvo sam morao da sav taj korov obroim drlajcom pa da ga zaorem... Ovako nek bude Psenica pa posle vrsidbe ima da je istanjiram odmah i na kraju ima da je ISTUSIRAM Totalom!!!! Tako resavam godinama takve njive uvek prvo Psenica na losim i zapustenim njivama!!!!
 
Nazad
Vrh