Pšenica 2013/2014

Pregusta po mom mišljenju... Ali videćemo na leto kad počne da curi kakva je...
 
Moja psenica se drzi u ekstra stanju...neznam da li ce je naskoditi ova golomrazica...posejana 15.10. sutra stavljam fotografije...
 
Pa za :ppozdrav:će valjda biti... Ma nisi ti jedini, ja imam jedno kod mene u selu koji seje 200 kg/kj NS 40S, i nikad neprska regulatorom, i ima solidne prinose....
 
JA sam posejao 200kg NS-40.. Nikakvih problema nema a tako radim vec par godina... A kojim slucajem poslejem manje nesto pojedu misevi nesto ne nikne i ostane katastrofa retko.. Nije ono dzabe "ne bojte se gustog Zita i retkog Kukuruza" :ppozdrav:
 
Svako radi kako hoće... Ja sa 130 kg po kj ima prinose kao i vi sa 200, pa puta broj jutra/hektara, pa puta cena i eto koliko se samo izgubi u semenu... Ko god ima kvalitetnu sejalicu, po mom mišljenju treba da seje preporučene količine, a ne po starom dobrom običaju, samo gusto, neće da smeta...
 
A kako si ti onda došao do broja od 160 kg/kj da bo imao 500 klijavih zrna po metru kvadratnom? Mislim da toliko treba da ima ns40S...
 
Seme je bilo krupnije a i pojačao sam dozu,nisam ja reko da nisam...Imam više od 500 zrna sigurno,a po njihovom sam i zakasnio dan dva i sa setvom jel je optimalni rok za ovu sortu od 5-20 oktobra.:osmeh:

- - - - - - - - - -

Sledeći put kad budem išao na njivu izbrojaću na par mesta koliko je niklo na dužnom metru.:ppozdrav:
 
U pravu ste nevalja preterivati sa kolicinom semena ,ali sto se kasnije seje mora se povecavati kolicina zbog raznih faktora.Bespotrebno se stvaraju neki troskovi i povecava cena proizvodnje zato nam je isplativost jako mala .
 
posejao sam 250-260kg na h apac, mislim da ce biti pregust, a samim tim i sitno zrno, i slab rod. jedino ovo suvomrazica ako nesto ne pokvari, pa ga razredi.

- - - - - - - - - -

posejao sam 250-260kg na h apac, mislim da ce biti pregust, a samim tim i sitno zrno, i slab rod. jedino ovo suvomrazica ako nesto ne pokvari, pa ga razredi.
seme sa tavana da napomenem
 
Nazad
Vrh