Pšenica 2013/2014

Pazi ti tog tvog derana jer ako se radi sa cinkfosfidima jako je opasno.Ništa ne vredi koliko on i njegovo zdravlje.
 
Nisam ja ni mislio da si mu dao da nosa otrov,već čisto reko iz dobre namere.Bitno ga je učiti da od malena zna gde mu je hleb.Moj stariji neće ni za živu glavu ,a mali voli po ceo dan da se vozi samnom po njivama i da tanjiramo,oremo...
 
Pazi ti tog tvog derana jer ako se radi sa cinkfosfidima jako je opasno.Ništa ne vredi koliko on i njegovo zdravlje.
ne brini ,vidiš da je kolega mislio na HTZ oopremu i udaljen direktan kontakt. Svaka čast Frenki ,pre neki dan sam video izum i hteo sam da pitam ,neko je bio brži.Poz

- - - - - - - - - -

Uh kada smo se uhvatili za naslednike ,moja ćera beži od prašine ko đavo od krsta sin hoće malo da se zanima kada se kolju svinje i pilići,da se voza u kamionetu ,oko voćnjaka ali samo da se ne uprlja.Rano je imaće vremena.
 
Ja sam neki dan išao poslom za Rumu,S Mitrovicu...i video još bolji patent.Na flašu koka-kole vežu jedan kraj deblje žice na grkljan ,a drugi kraj nazad kroz probijenu flašu.Dužinu žice odrediš po visini onoga ko truje miševe.Kada se dođe do rupe sa miševima samo se malo popusti prednji kraj žice i mamak ispada pravo u rupu.Ja to napravio i prezadovoljan sam učinkom.
 
Juče idem iz Novog Sada i do Zrenjanina jako jadno izgledaju žita, kod nas u ataru je slična stvar. Mi koji smo posejali ranije i povaljali niklo je 100% a ko je malo zakasnio katastrofa, niklo od 10 do 40% a ostalo pola suvo kao u džaku a pola klijalo i propalo seme. Daleko je ješ sledeće leto tako da nema nikakve veze koliko je pšenice posejano kad je stanje prilično loše za sad

To sam i ja primetio, mada stvarno ne znam sta su ti ljudi cekali. Cesto sam tuda prolazio poslednja tri meseca, ljudi su kasno skidali i soju i kukuruz. Verovatno cekali suvlji kukuruz, zato psenice tako izglledaju. U Zr ataru mali je broj losih psenica uglavnom dobro izgledaju
 
I kod nas izgledaju dobro ,dosta njih je ipak posejalo pšenicu iako uglavnom nisu bili zadovoljni cenom .Posle lutrije sa suncokretom,sojom I kukuruzom ipak se mnogi vratili pšenici tako da je moj utisak da imamo I ove godine dosta pšenic. I ove kasnije sejane izgledaju dosto dobro. Nažalost otkada mi je "nestao" mobilni za slikanje nemam slika vodite da nisam odavno ubacivao slike. Po nekada mi žena pozajmi aparat ali samo ako ne idem u atar.
 
u mom ataru sada kako stoje stvarcice daj boze da ce imati 10ha kukuruza,sve je jecam i psenica :bravo:
 
sta mislite po ovom analizama koje djubre bi trebao baciti u prehranu psenice?
A: pH (H2O) - 6.98
A: pH (KCl) - 5.91

B: pH (H2O) - 6.96
B: pH (KCl) - 5.87

pH reakcija zemljista (pH u KCl) po Scheffer-u i Schachtschabel-u ti je umereno kisela.
 
KAN bacis,300 kg po hektaru u dva puta,naravno prvi put na kraju zime i drugi put u rano prolece.
 
To mu dodje tako . OD ovih 120 se odbija naravno nesto azota koji ste uneli u jesen sa osnovnim djubrenjem.Ali je to obicno zanemarljivo ako je bio lep suncan period u toku jeseni. Najbolje bi bilo da uradite na prolece N-min metodu ali pretpostavljam da nemate te mogucnosti.
 
uzorci su sa dve parcele, neke su preko 6.6 a neke ispod 6, ja sam do sada nekako vise verovao urei, zbog vise azota, a sejem apac o ns 40 s , a po savetu strucnjaka kao njima treba vise azota. zato sam radio sa ureom, i rod je bio uvek oko 6-6.5 tona, i naravno zadovoljan sam bio,. sada bih ipak krajem februara bacio oko 100kgh ureu, i onda jos 200kg kana, da li moze tako. ? jer zemljiste je blago kiselo
 
Ja sam ti rekao kako da uradis,ali ti ocigledno ne razumes... bez uree na tim parcelama. samo KAN i to u dva navrata u razmaku od 3 nedelje. prva prihrana pre nego sto se sav sneg istopi to je u mom kraju pocetkom marta. U prvoj prihrani rasuturite 60-70% planirane kolicine a u drugoj prihrani ostatak.
 
ok, razumem j ali teska srca se odricem uree(nije me nikada izneverila) xaxa. ali analiza je analiza, icice onda kan 400kg u proseku prvi put 300 kg drugi 100kg. hvala dragane na savetu, poslusacu ja svakako, samo me zanimalo da li moze onako. inace na jesen sam bacio 400kg 3*16 RUSKA po h.
 
Nazad
Vrh