Pšenica 2013/2014

Mislio sam da na takvim njivama obavezno radis totalom, onda nebi bilo korova u kukuruzu...
 
Ma radim ja Totalom pre nicanja ali korov bez obzira sustigne Kukuruz!!!! Posebno ako ima divljeg sirka!!! E ovu njivu je radio nekad onaj ponosni vlasnik one PEKARE sto ti pominjes... :osmeh:
 
Evo moje psenice Simonida slikano danas
bja1vn.jpg
oiunvp.jpg
 
Stavljen je kao upored, ali sam zaboravio da napomenem da je ekran telefona 4 inca a dimenzije 118.3 x 66.5 x 9.5mm... Tako da je dosta gabaritan :ppozdrav:
 
Ova njiva je 99% u Starcevaki atar....??? :sta: Jel ta njiva pored Bobanove kuce???
 
Na njega mislim... Nema veze pogresio sam onda... Znam se sa njim i dosta puta sam prolazio tuda pa mi se ucinilo poznato mesto a znam da je iz tvog sela... :ppozdrav:
 
Ciro koju kombinaciju ides sa sekatorom od bolesti . Koliko ti se to isplati ?
 
Jedan dio njive sam gusto nasijao, da li bi trebao sad da prezubim taj dio ili na prolece?
 
Uoredo posejane jednu sa nodetkom i posle toga kembridz i osoka a druga IMT sejalicom i nista vise predsetvena priprema ista. Videcemo razliku kada budem kombajnirao.
 
Ima li glodara po pšenicama?Mi sutra krećemo da "prihranjujemo" miševe na zadnjim setvama.
 
Moje prve setve na suncokretištima smo mi prošli i nije bilo strašno.Na nekim njivama ni jedna rupa.
 
U zrenjaninskom ataru sam izdaleka video par auta i traktora sa korpama pa pretpostavljam da su trovali miseve, kod mene misevi jos nisu pravili probleme.
 
Jos kad sam zavrsavao oranje uvratine od jecmova na nekim njivama su bile popasene put do puta rupa do rupe , i njive do kanala nekog itd obavezno budu poneka rupa . Baco sam po detelini posle zadnjeg otkosa bilo ih je poprilicno ,zito nisam video toliko kriticno u susednim njivama gde sam se kreto.
 
Nazad
Vrh