Pšenica 2013/2014

Juce kod mene dvojica sejali Psenicu.... A jedan je vidim juce tanjirao za psenicu a nije je posejao jos uvek.. (mislim danas nije ni mogao zbog kise)... :osmeh:
 
Kod nas ima i ko je u Februaru sejao pa prošao bolje nego neko ko je posejao u optimalnom roku.Nema tu nikakve umetnosti.
 
Sto kaze moj komsija (dobar prijatel kao i pomocnik) "Sa Psenicom nemozes zakasniti" on covek juce sejao... :haha:
 
Ja sam prosle god sejao 1 decembra manja pov 30 ari, i prinos je bio sasviom zadovoljavajuci, nikla je pod sneg, u prolece je bila koa i ostale...
 
ja sam cuo ko je sejao psenicu u optiamalnom roku i koj asu zita velika su u godnoj nevolji velika vreme ide an ruku a kad padne sneg malo vece eto nevolje u prolece iam da e ubalavi kako stari kazu samo slusajte strucnjake kako kazu samo sluajte iam da se strucinjacima se zalite procenite sami kad da sejete iamte godina iskustav i vreme i sami odlucite enmojoj posle da se akjete jer svaka godina nosi [rvo iskistvo i uvek u prvi razred idemo
 
ja sam cuo ko je sejao psenicu u optiamalnom roku i koj asu zita velika su u godnoj nevolji velika vreme ide an ruku a kad padne sneg malo vece eto nevolje u prolece iam da e ubalavi kako stari kazu samo slusajte strucnjake kako kazu samo sluajte iam da se strucinjacima se zalite procenite sami kad da sejete iamte godina iskustav i vreme i sami odlucite enmojoj posle da se akjete jer svaka godina nosi [rvo iskistvo i uvek u prvi razred idemo
kolega nemoj da se ljutis ali ajde casti ti prevedi ovo sta si napisao?!
 
Prekjuče trovao miševe po pšenici. Nenormalno mnogo ih ima. Lepo ga pasu i to sve oko rupa u krugovima u proseku prečnika od 1m. Naspem u rupe otrovnog zrna-zatrpam-razbacim šaku semena po toj goloj zemlji-grabljicama predjem.
 
Ja sam pola jutra zasejao dan pred Sv.Arandjela.Prosle godine sam posejao dan posle Djurdjica.Imao sam za nas kraj vise nego dobar prinos.Cak malo i iznad odlicnog:ppozdrav:
 
jel kod vas ima zicara ovde kod nas katastrofa ne samo njive koje se medje a jedna od njih bila psenica a na drugoj sada nego i preko puta gde je bilo zito napada ovo sad posejanoextremno ga ima:zli:
 
Juče idem iz Novog Sada i do Zrenjanina jako jadno izgledaju žita, kod nas u ataru je slična stvar. Mi koji smo posejali ranije i povaljali niklo je 100% a ko je malo zakasnio katastrofa, niklo od 10 do 40% a ostalo pola suvo kao u džaku a pola klijalo i propalo seme. Daleko je ješ sledeće leto tako da nema nikakve veze koliko je pšenice posejano kad je stanje prilično loše za sad
 
@frnky

Molio bi objašnjenje ovog patenta (ako nije zaštićen autorskim pravima). Čini mi se efikasan.
Vrlo jednostavno: na drsku od metle izbusis dve rupe od 3mm u polozaju kako pase flasi od mineralne vode i tuda provuces zicu da bi pricvrstio flasu, na cepu izbijes rupu od 9mm i samo potreses iznad rupe. Da bi lakse nasuo mamak u flasu ja sam na jednom cepu skinuo samo gornji kraj koji posle zavrnem do pola na flasu u koju sipam a na drugu polovinu cepa zavrnem odsecenu flasu koja u ovom slucaju sluzi kao levak.

img2563.jpg
 
Nazad
Vrh